Wpis z mikrobloga

Mirki, jest jakiś magiczny sposób, aby w Samsung A5 MMSy dochodziły bez włączania internetów? Wszystko jest git jak włączone są dane komórkowe. Da się tak po staremu? Na innych nowych telefonach działa, tylko ten Samsung odwala jakieś szopki. Dane konfiguracyjne pobrane od operatora.

#samsung #play #mms
  • 11
@Tutanchanon: mam 3 telefony u tego operatora. Jeden to huawei p8 lite, drugi to ten samsung a5 a trzeci to jakaś starsza Nokia E72. Na Nokii i w Huawei wszystko działa bardzo dobrze. MMSy wychodzą i przychodzą bez uruchamiania pakietów internetowych. Tylko ten Samsung robi jakieś cyrki.
@shocco: wiem, ale nie ma jakiejś ludzkiej metody, aby telefon sobie uruchomił wraz z nadejściem połączenia te dane, pobrał co ma pobrać i je wyłączył?
@Tutanchanon: @shocco: @wajdzik: wysyłany jest przez dane komórkowe, ale niektóre (w sumie kiedyś nawet każde) telefony miały możliwość chwilowego włączenia transmisji danych w celu dostarczenia/wysłania smsa (nie było to też traktowane jako połączenie z internetem). Mój poczciwy HTC Desire X to potrafił, a z kolei Nexus 5 już nie.