Wpis z mikrobloga

Halo Mireczki,
czy są tu jacyś specjaliści od zwierząt? Od psów w szczególności?
Rozważam znalezienie przyjaciela.

To co chciałbym osiągnąć wygląda następująco:
1. Piesek nie powinien się męczyć w niewielkim mieszkaniu (w sensie, mogę sobie wyobrazić pewne rasy które ześwirowałyby nie mając stałego dostępu do podwórka). Podejrzewam że poza samą wielkością zwierzaka, również jego usposobienie/pochodzenie rasy może grać tu rolę.
2. Nie powinien zwariować/męczyć się przebywając długo w samotności (standardowa sytuacja - praca na etacie).
3. Dobrze by było, gdyby był stosunkowo łatwy w wychowaniu (nie miałem psa ponad 10 lat) i żeby np. nie miał ochoty zdemolować całego mieszkania gdy będzie sam.

Czy jesteście w stanie polecić jakieś rasy albo pomóc w jaki sposób szukać zwierzaka przy takich kryteriach? Myślałem głównie o psach rasowych (nie zależy mi na rodowodzie itd., w ten sposób po prostu łatwiej mi myśleć o jakichś konkretnych gatunkach), ale nie jest to warunek konieczny. Nie wiem jednak jakie usposobienie mają mieszańce/kundelki.

Punkt nr 3 jest najmniej istotny. Najbardziej mi zależy na tym, żeby przy moich obecnych warunkach zwierzę się nie męczyło/było szczęśliwe.

Proszę o pomoc. Dzięki!

#pytanie #psy #pies #zwierzeta
  • 29
@Bieniuraper: Jasne, wszystko to rozumiem, inaczej nie byloby tego watku. Po prostu nie wyobrazam sobie, ze ktos mieszkajac w miescie i pracujac na etacie ma takiego "wymagajacego" psa. Wtedy chyba poswieca mu caly wolny czas;)
@Zaff: Hej, to znowu ja. Jakbyś miała chwilę, daj znać proszę co sądzisz o tych dwóch:
cavalier king charles spaniel
Nova Scotia duck tolling retriever

czy któryś z tych byłby sensowny do opisanych wcześniej warunków?
@wyrwiflak: Mają całkiem spore pokłady energii. Te co spotkałam na zawodach psich sportów mogłyby do upadłego latać za piłką, a to "do upadłego" może dość długo u nich trwać ;-). A jak już się wymęczą, to najchętniej by odpoczęły leżąc w błocie :P.
Cavaliery z reguły spokojniejsze są.