Wpis z mikrobloga

jak Lawrow.


@teka82: ...który w ciągu ostatnich lat przyczynił się do straty kolejnych sojuszników i wzrostu antyrosyjskich nastrojów u sąsiadów.

Seems legit!
  • Odpowiedz
@teka82: Opisałem Ci, ale przez przypadek wywaliło mi cały wpis. Postaram się jeszcze raz.

Prowadzenie polityki zagranicznej w czasach pokoju to nie jest dokonywanie żadnych spektakularnych rzeczy. Polega na utrzymywaniu poprawnych stosunków ze wszystkimi możliwymi partnerami, szczególnie z tymi z którymi wiąże nas bogata wymiana gospodarcza. Ponadto polega na równoważeniu polityki z bliższymi i dalszymi partnerami (których nierzadko interesy są rozbieżne) w ten sposób by samemu nie dostać "odpryskiem." Słowem;
  • Odpowiedz
jak ocenisz działania Sikorskiego odnośnie katastrofy w Smoleńsku?


@teka82: A jak mam oceniać? Grał na tyle, na ile można sobie z ruskimi pograć. Miałby łatwiej gdyby ruscy nie zobaczyli co robią te #!$%@? od "sekty smoleńskiej". Zauważyli bardzo szybko, że granie tą sprawą osłabia kraj wewnętrznie. Zapewne jeszcze to podsycali dzięki głupocie pewnych środowisk. I tak sobie po dzień dzisiejszy oglądają wojnę polsko-polską. I im to na rękę. PiSowi też.
  • Odpowiedz