Wpis z mikrobloga

@moria: widać te kiedyś nie były, bo jakiś rok temu pojawiła się informacja na opakowaniu "teraz bez glutenu new", a potem zmienili na "gluten free" przy okazji napisali "ten sam smak".
Wiem że kellogi były zawsze bez glutenu, ale ich smak mi nie podchodzi, są za słodkie.
@j3sion: Myślę, że zmiana smaku nie ma z tym żadnego związku. Gluten nie wpływa w żadnym stopniu na smak. To jedynie fibrylarne białko, które w roztworze wodnym zyskuje konsystencję kleiku. Ładnie skleja i utrzymuje formę wypieków. Oznaczenie ma zapewne związek z pojawieniem się zaleceń komisji europejskiej,, spełnieniem norm dopuszczalnego stężenia ww związku w produkcie np zapewnienie sterylności hal produkcyjnych, czy nie używania tych samych maszyn na których wyrabiają produkty z
@moria: a co jeśli wcześniej płatki zawierały składnik który miał w sobie gluten i zabranie tego składnika spowodowało lekką zmianę smaku? Oczywiście mogę się mylić, ale po tym co piszą na opakowaniach taki wysnułem wniosek, może to właśnie przez to uroiłem sobie zmianę smaku, a może rzeczywiście smak się zmienił.
@j3sion: Jeśli się zmienił to pewnie z oszczędności. Może tak być jak mówisz, ale nie wiązałbym tego z obecnością glutenu. Nie dostosowywaliby całej produkcji dla małej grupy hipsterów. Raczej cięcie kosztów.
sugerujesz, że celiakia jest jakoś skorelowana z orientacją seksualną?


@pawlak: Oczywiście że jest skorelowana, tyle że to korelacja odwrotna. Tj. jeśli stosujesz dietę bezglutenową i nie masz celiakii to jesteś homoseksualistą.
Co jak co ale dla osoby która nie ma stanu chorobowego przez który nie można sobie pozwolić sobie na spożywanie glutenu, to unikanie go nic tak naprawdę nie daje takiej osobie. Przez co jest takie podejście że ktoś kto nie ma choroby a unika glutenu to dostaje takie komentarze jak tu widać.