Wpis z mikrobloga

Murki mam pytanie. Kupuję samochód od gościa, któremu polisa OC w PZU kończy się w marcu. Gość ma maksymalne zniżki, generalnie płaci 600 zł. Dla mnie najtańsze OC wychodzi jakieś 2700 zł, a w PZU to według ich kalkulatora nawet ponad 3k.

I teraz najlepsze: dzwonię do PZU, a oni mi mówią, że jak będę kontynuował tę polisę, to nie zrekalkulują mi składki. Czyli dla mnie sytuacja mega opłacalna, bo do tego marca będę miał OC za ~600 zł zamiast 2700 zł.

Czy to możliwe? Może facet na infolinii się jednak pomylił? To prawda że PZU w ogóle nie rekalkuluje składek w takich sytuacjach?

#ubezpieczenia #oc #pzu #kiciochpyta #motoryzacja #samochody #piesktoryjezdzilkoleja
  • 14
  • Odpowiedz
@falouu: a nie jest tak że ubezpieczenie zostaje, ale typo musi potem jakoś napisać, że juz rezygnuje z polisy po jej wygaśnięciu? bo tak to z automatu mu chyba naliczą do zapłaty.
  • Odpowiedz
@BaalZebul: z tego co wiem, musi jedynie poinformować PZU, że sprzedał samochód. OC automatycznie przechodzi na nowego właściciela. Od nowego właściciela zależy co z tym OC zrobi. Żaden ze mnie ekspert, w internetach tak piszą.

Gość dostanie zwrot kasy od dnia, w którym sprzedał auto a nowy właściciel będzie musiał zapłacić proporcjonalnie za okres od kiedy kupił auto do końca polisy - przynajmniej ja tak to rozumiem.
  • Odpowiedz
  • 4
@falouu Wszystko gra Mireczku :) PZU nie rekalkuluje składki chyba, że na Twoje specjalne życzenie, więc możesz jeździć śmiało, ale pamiętaj żeby około 2 tygodnie przed końcem polisy szukać już nowego OC (jakby co to zapraszam do nas na priv ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

@Kink Dzięki za zawołanie :) Na weekendzie raczej tylko powiadomienia ogarniam :)
  • Odpowiedz
@falouu: W PZU nie rekalkulują. Dwa razy kupowałem samochód który był w PZU.
Ostatni miał OC (coś ok 600zł) ważne 5 miesięcy i nawet ratę za ostatni kwartał musiałem zapłacić, potem przesłali ofertę przedłużenia była dwa razy wyższa.
  • Odpowiedz
@mfind: dzięki za info. Korzystając z obecności eksperta zapytam o jeszcze jedną rzecz. Ogólnie chciałem kupić sobie OC+ACmini (głównie chodzi o ubezpieczenie od kradzieży). No ale skoro w PZU mam taką korzystną ofertę OC to raczej nie będę zmieniał ubezpieczyciela OC.

Teraz pytanie: czy dostanę gdzieś samo ubezpieczenie od kradzieży (bez OC) w rozsądnej cenie?
  • Odpowiedz
  • 1
@falouu miniAC ciężko dostać bez pakietu z OC, ale może ktoś to klepnie czyli trzeba popytać w jakiejś multiagencji lokalnej :) Przez neta niestety nie damy rady Ci sprzedać samego mini :(
  • Odpowiedz
@falouu: PZU ma w ofercie AC Mini, ktore sprzedaje jako samodzielne ubezpieczenie. Obejmuje kradzież, wandalizm i szkody wyrządzone przez siły przyrody, a wyłączone są kolizje/wypadki z Twojej winy.

Ceny nie są tak niskie jak za samą kradzież np. w AXA czy Link 4, ale niech Ci ktos w okolicy to sprobuje przeliczyc, bo na AC mają ostatnio trochę promocji.
  • Odpowiedz
@falouu, potwierdzam to co napisał @mfind. Wystarczy, że sprzedający samochód zgłosi u nas sprzedaż i jeśli ma opłaconą polisę na cały rok, będziesz mógł z niej korzystać do marca, bez żadnych dopłat. Oczywiście w marcu zachęcamy do ponownego wyliczenia składki (na moje.pzu.pl lub infolinii).
  • Odpowiedz