Wpis z mikrobloga

Oto 10 opisów statków kosmicznych w Biblii, zachęcam do lektury:
1. "Potem znowu podniósłszy oczy patrzyłem. I oto ukazał się zwój latający. I zapytał mnie anioł: "Co widzisz?" Odpowiedziałem: "Widzę zwój, długości dwudziestu łokci i szerokości dziesięciu łokci, unoszący się w powietrzu".
Księga Zachariasza V-1

2. "Podczas gdy oni [Eliasz i Elizeusz] szli i rozmawiali, oto zjawił się wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios".
2 Księga Królewska II-11

3. "A Pan szedł przed nimi podczas dnia, jako słup obłoku, by ich prowadzić drogą, podczas nocy zaś jako słup ognia, aby im świecić, żeby mogli iść we dnie i w nocy. Nie ustępował sprzed ludu słup obłoku we dnie ani słup ognia w nocy."
Księga Wyjścia XIII-22

4. "Trzeciego dnia rano rozległy się grzmoty z błyskawicami, a gęsty obłok rozpostarł się nad górą i rozległ się głos potężnej trąby, tak że cały lud przebywający w obozie drżał ze strachu. Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. Góra zaś Synaj była cała spowita dymem, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu i uniósł się dym z niej jakby z pieca, i cała góra bardzo się trzęsła. Głos trąby się przeciągał i stawał się coraz donośniejszy. Mojżesz mówił, a Bóg odpowiadał mu wśród grzmotów. Pan zstąpił na górę Synaj, na jej szczyt."
Księga Wyjścia XIX-16-20

5. "Gdy zaś Mojżesz wstąpił na górę, obłok ją zakrył. Chwała Pana spoczęła na górze Synaj, i okrywał ją obłok przez sześć dni. W siódmym dniu Pan przywołał Mojżesza z pośrodka obłoku. A wygląd chwały Pana w oczach Izraelitów był jak ogień pożerający na szczycie góry. Mojżesz wszedł w środek obłoku i wstąpił na górę. I pozostał Mojżesz na górze przez czterdzieści dni i przez czterdzieści nocy."
Księga Wyjścia XXIV-15-18

6. "Ile zaś razy Mojżesz szedł do namiotu, cały lud stawał przy wejściu do swych namiotów i patrzał na Mojżesza, aż wszedł do namiotu. Ile zaś razy Mojżesz wszedł do namiotu, zstępował słup obłoku i stawał u wejścia do namiotu, i wtedy Pan rozmawiał z Mojżeszem. Cały lud widział, że słup obłoku stawał u wejścia do namiotu. Cały lud stawał i każdy oddawał pokłon u wejścia do swego namiotu."
Księga Wyjścia XXXIII-8-11

7. "Bóg rzekł: «Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!» A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały szła przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze - trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu - szmer łagodnego powiewu."
1 Księga Królewska XIX-11-12

8. "A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię."
Ewangelia Mateusza II-9

9. "Doznałem zachwycenia w dzień Pański i posłyszałem za sobą potężny głos jak gdyby trąby. [...] I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił; a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, obleczonego w szatę do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem." "Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: "Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać". Doznałem natychmiast zachwycenia: A oto w niebie stał tron i na tronie ktoś zasiadał."
Apokalipsa św. Jana I-10-13 i IV-1-2

10. Opis z Księgi Ezechiela jest stosunkowo długi więc podaję tylko fragmenty:
"Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący oraz blask dokoła niego, a z jego środka promieniowało coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, ze środka ognia. Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. [...] W środku pomiędzy tymi istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask i z ognia wychodziły błyskawice. [...] Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. Wygląd tych kół i ich wykonanie odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. [...] Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka."
Księga Ezechiela I-4-28 - cały opis tutaj --> : http://www.nonpossumus.pl/ps/Ez/

We wszystkich tych opisach mamy konkretną relację starożytnych, którzy próbowali opisać niezrozumiały im statek kosmiczny za pomocą znanych sobie wówczas pojęć i słów. Widząc statek nocą nazywali go 'słupem ognia' lub 'gwiazdą', zaś za dnia 'obłokiem', 'chmurą', 'zwojem latającym', czy 'wozem ognistym'. To tylko kilka przykładów, ponieważ czytając Biblię zauważymy dziesiątki podobnych opisów statków kosmicznych. Oczywiście 'Bóg' czy 'aniołowie' byli istotami pozaziemskimi, które dawni prorocy brali za istoty boskie, nie potrafiąc zrozumieć takiego wyprzedzenia technologicznego.

Jeśli kogoś ciekawią takie rzeczy to zapraszam do obserwowania tagu #kosmiczneopowiesci

#kosmiczneopowiesci #ufo #religia #chrzescijanstwo #historia #ciekawostki #swiat #zainteresowania
Gorti - Oto 10 opisów statków kosmicznych w Biblii, zachęcam do lektury:
1. "Potem z...

źródło: comment_SjoFuCX6F1HMo8mUF8qXuykyS0i7SA55.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Nemezis_: Takich obrazów ze średniowiecza jest znacznie więcej, jednak warto pamiętać, że to tylko obraz, a więc wizja autora, który nie był świadkiem danych zdarzeń sprzed tysięcy lat. Znacznie ciekawsze są konkretne opisy naocznych świadków obserwujących statki kosmiczne.
  • Odpowiedz
@Gorti: miałam identyczne skojarzenia, zwłaszcza z Eliaszem. To tak jak z "trzecim okiem" w innych wierzeniach. Prosty lud widzi trzecie oko, my widzimy czołówkę lub kamerę z oświetleniem lub samą kamerę. Dodajmy te dziwne czerwone i kolorowe kropko-paski nad oczami hindusów - dla mnie to jest jakby pokłosie jakiegoś urządzenia. Prosty lud sobie malował coś podobnego na czole, a potem dorobił "boskie moce". Może te czołówki jeszcze miały noktowizor i pozwalały
  • Odpowiedz
@lavinka: To 'obca rasa kosmiczna' wszak jak wiemy ze wszystkich religii bogowie pochodzili z gwiazd, gdzie znajdował się 'raj' - oni sami dokładnie o tym mówili. Gdyby to była tylko wyżej rozwinięta cywilizacja ziemska to nie opowiadaliby takich kosmicznych historii i nie musieli chodzić w skafandrach. 'Prosty lud', jak ich opisujesz, obserwował zaawansowaną technikę i potem próbował to przełożyć na rzeczy, które znał z własnego życia i wydawały mu się normalne.
  • Odpowiedz
@Gorti: Gwiazdy wg prymitywnych ludów wisiały w zasięgu ręki, także ten. Wystarczyło, że sobie pofrunęli do poziomu dzisiejszych odrzutowców i potem ładniej wylądowali z dużym hukiem i dymem na sąsiednim kontynencie. Nawet nie musieli wychodzić na orbitę. Jedyne, co pozostaje do odnalezienia - to miejsca startów i lądowań. I tu jest problemos, bo nie wiemy na jakie paliwo były te "rakietki" i w związku z czym nie wiemy, jakich śladów geologicznych
  • Odpowiedz
wszak jak wiemy ze wszystkich religii bogowie pochodzili z gwiazd, gdzie znajdował się 'raj' - oni sami dokładnie o tym mówili.


@Gorti: Poproszę o przykłady. Które to religie twierdzą, że ich bogowie przybyli z gwiazd? Jak można przybyć z czegoś, co się samemu wpierw stworzyło? Istnienie bóstw uranicznych oznacza, że zamieszkują one strefę niebiańską i charakteryzują się przymiotami niebiańskimi - gromem, deszczem czy burzą, nie że przybyły one z gwiazd. To
  • Odpowiedz