Wpis z mikrobloga

Kurde... Linux zaczął mi się podobać, dokładnie #manjaro... Kilka tygodni użytkowania i takie mankamenty u mnie.. Podczas oglądania filmów ekran się wygasza, sesja się zatrzymuje. Zmieniałem to raz. Zegarek również musiałem ustawiać w terminalu. Nie wspominając o 64 aktualizacjach których nie da się wrzucić bo błąd bazy danych czy czegoś.. Jak myślicie, warto dać jeszcze szansę i to przeinstalowac? Wydajnosciowo jest okej ale chyba coś #!$%@?... Chociaż wątpię skoro zegarek nie trzyma ustalonej strefy i godziny. Slabo... #linux
  • 12
  • Odpowiedz
@ralphik: Manjaro jest strasznie fajne, ale niestety nie jest to zbyt stabilne distro, miałem w kilku wersjach i za każdym razem po kilku tygodniach i aktualizacjach coś się #!$%@?ło. Community też jest 2/10, bo jak opisałem raz problem na forum manjaro to nikt mi nawet nie odpisał xD

Tak że mimo sympatii do samego Manjaro, które generalnie bardzo mi się podoba, to jednak jak nie masz ochoty bądź skilla, żeby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fervi Partycje mam oddzielne
Dysk jeden. Dziwne bo ostatnio Windows cofnął mi zegar o godzinę. Trochę cuda bo ani na linuxie ani na XP nie mialem poprawnej godziny. Gdybym przekonał się w stu procentach do linucha to Windows poszedłby z dysku. A tak To z dwojga złego logam na ms i spokojnej
  • Odpowiedz
@Salieri_: dlatego pisze sie na forum archa i nie przyznaje ze to manjaro XD
@ralphik: też to miewałem często, trzeba przebudować bazę pacmana z tego co pamiętam i ruszało. z konsoli oczywiście.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Salieri_ gdyby moje podzespoły były gotowe na minta i KDE... :p xfce i manjaro here :d bo lekkie i podobno stabilne.. Ale zniechęca mnie to :p Windows albo jebniesz wygaszacz albo nie. System nie ruszy w zawieszenie sesji mimo że ma ta opcje wyłączona
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@SunnO za każdym razem mam to zmieniiac jak mam ochotę dłużej obejrzeć coś na kodi? Zmieniałem to. Teraz nawet zmiany nie działają :p jak mi zawiesi sesje to 2x muszę hasło podawać. Pancerny os.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@alienv dziękuję ślicznie kolego, przyznam że nie. Dziś już nie chce mi się 4 raz wstawać do kompa.. Poddalem się :p ale jutro zobaczę czy to skuteczne :)
  • Odpowiedz
@ralphik: Co do zegarka to wynika to z tego, że komputer podczas startu odczytuje czas z zegara RTC i
1. Linux na tej podstawie po starcie łączy się z serwem NTP i pobiera czas UTC, zapisuje go i wyświetla czas lokalny na jego podstawie. Przy wyłączaniu do CMOSu zapisywany jest czas UTC.
2. Windows odczytuje czas z RTC, sprawdza z NTP i ustawia czas lokalny. Przy zamknięciu do CMOSu zapisywany
  • Odpowiedz
@ralphik: Naprawić przestawianie czasu powinna załatwić ta komenda:

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation" /v RealTimeIsUniversal /d 1 /t REG_DWORD /f
Odpalona w windowsowym CMD jako administrator.

Aktualizacje naprawią komendy z pierwszej odpowiedzi z
  • Odpowiedz
@ralphik: Manjaro na swoim forum ma zawsze bardzo dokładne opisy wszystkich swoich aktualizacji. Warto czytać, zwłaszcza jeśli ktoś ma tak bardzo blade pojęcie o tym jak to działa.
Zegar może ustawić małpa, za pomocą kreatora.
  • Odpowiedz