Wpis z mikrobloga

@zwier: na dzień dobry tego co w każdym typie muzyki:

- zapału
- jakiegoś DAWa
- jakichś podstaw teorii muzyki + osłuchania ze stylem w którym chcesz tworzyć
- jakiegoś instrumentu i umiejętności posługiwania się nim - wtedy też jakiś interfejs żeby to na kompa zarejestrować, no chyba że wszystko na instrumentach wirtualnych
- jakichś podstaw obróbki sygnałów (miks)

Sam styl muzyczny definiuje pewnie jakieś konkretne metody, jakiś zestaw reguł (muzycznych
@zwier: nie mam, ale się wypowiem: chyba mając depresję bez sensu jest zabierać się za coś, co sam uznajesz za "depresyjne". Chyba, że to takie na pokaz, no to już nie wiem... Odnosząc się do samego pytania, grasz na czymś? Cokolwiek z muzyką?
@zwier: Przerób sobie książkę "Music Theory For Dummies", a potem "Music Composition For Dummies", wbrew pozorom, że to mainstreamowa seria książek, jest to bardzo dobry stuff, chciałbym coś takiego mieć 10 lat temu w jednym miejscu. Tyle jeżeli chodzi o podstawy teorii muzycznej.

Kwestie produkcji od podstaw wyjaśni Ci "Homerecording Dla Każdego". Jak już wybierzesz DAW w jakim chcesz pracować to zapoznajesz się z jego instrukcją, żeby zrozumieć jak działa ten
@cult_of_luna: Z tego co wiem ta pierwsza jest przetłumaczona, nazywa się chyba Teoria Muzyki Dla Bystrzaków. Druga niestety przetłumaczona jeszcze nie jest, a szkoda, brakuje takiej pozycji na naszym rynku. Jak się siedzi już trochę w temacie to ta książka życia nie zmieni, ale w bardzo inspirujący sposób przerabia podstawy i przekazuje w pewnym sensie sposób myślenia z jakim powinno się zaczynać komponowanie muzyki. :))