Wpis z mikrobloga

#szczecin #pomagajzwykopem #dzieci #wykopefekt

Dobra pare osob wyrazilo zainteresowanie organizowania pomocy dla domow dziecka na swieta to trzeba zaczac ogarniac sprawe. Organizacja zajme sie chyba ja i @yoreciv chyba ze ktos chce pomoc to jak najbardziej zapraszamy.

Wygladaloby to tak, ze do danego domu dziecka zadzwonimy czy podjedziemy i poprosimy o liste rzeczy potrzebnych dla dzieciakow. Dodatkowo jako ze to swieta to wiadomo bedziemy chcieli kupic tez troche zabawek i slodyczy, zeby dzieciaki mialy radoche a nie tylko skarpety nowe dostana ;)

Liste bysmy wrzucili na wykop i kazdy by deklarowal co kupuje, potem bysmy sie umawiali i jedna osoba by zebrala wszystko i zawiozla do domu dziecka. Zbiorka bylaby wiec dosc lokalna i licze glownie na szczecinskie mirki, ale jakby ktos z innego miasta chcial sie dolaczyc to zapraszam, mysle ze bez problemu logistycznie ogarniemy jak zrobic zeby bylo dobrze.

Jak juz wybierzemy dom dziecka i ogarniemy co potrzebuja itd to poszukamy tez moze jakichs malych sponsorow, zeby nam pomogli w zbiorce, moze dostarcza jakies art szkolne, uberania czy wlasnie zabawki,slodycze itd.

Szukalem odpowiednich placowek, ktorym moznaby pomoc i poki co moim faworytem jest ta: http://centrumopieki.szczecin.pl/
Co o tym sadzicie? A moze znacie jakies inne domy dziecka, moze z ktoryms juz wspolpracowaliscie? Dajcie znac, wybierzmy to jak najszybciej i zacznijmy dzialac :)

Jak mozecie to poplusujcie troche zeby wiecej osob zobaczylo, im wiecej osob wezmie udzial tym lepiej i tym wieksza radoche damy dzieciakom.
  • 32
@Perlo: @yoreciv: 3 tyg temu o to pytałem :) www.wykop.pl/wpis/20377365 Napisałem maila do ogólnopolskiego portalu domów dziecka to mi odpisali tak:

Dzień dobry, Na razie nie organizujemy takiej akcji. Jeśli chce Pan pomóc, proszę zajrzeć na naszą stronę www.domydziecka.org i kliknąć w zakładkę "Potrzebujemy pomocy". Pojawia się tam wiele próśb od domów dziecka dotyczących prezentów dla najmłodszych. Na pewno dzieci ucieszą się z podarunków. Pozdrawiam serdecznie


http://www.domydziecka.org/potrzebujemy_pomocy.html rzeczywiście trochę potrzebują,
@Perlo: ja mam to w nosie ktory dom dziecka, chyba wszedzie dzieci tak samo nieszczesliwe ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba że ktoś ma jakiś zaprzyjaźniony, albo sam sie w którymś wychował, to niech da znać.
chyba że ktoś ma jakiś zaprzyjaźniony, albo sam sie w którymś wychiwał, to niech da znać.


@snickersfgh: No wlasnie o to chodzi. Bo ja nie znam tych domow i moze wybralem akurat taki gdzie wiadomo ze zmarnuja to co dostana itd.
@Terebellum: JAsne mozemy tak zrobic, tylko szczerze nie ma tam zadnego domu dziecka ze Szczecina, a chcialem to zrobic glownie lokalnie, zawiezc samemu itd. Nie chce tez wspomagac Rodzinnych Domow dziecka, bo to rozumiem cos na zasadach rodziny zastepczej ktora jest dotowana odpowiednio przez panstwo itd.
@Terebellum: Tzn no mozemy to rozwinac i na ogolnopolska akcje i wyslac kilka paczek poczta do roznych domow dziecka. Ale kurde nie wiem czy ja podolam organizacji czegos takiego na taka skale dlatego myslalem tylko o lokalnej kacji, ktoira latwiej skoordynowac. Bo obiecac domom dziecka prezenty i potem ich nie dac bo organizacja padla to czulbym sie jak smiec.
@Perlo: Mogę wesprzeć Was finansowo. Początkowo myślałem, że zrobimy coś w rodzaju ogólnopolskiej akcji, ale jeśli chcecie działać lokalnie, to ja po prostu zrobię to też na "swoim podwórku". A Was i tak mogę wesprzeć, bo się zaoferowałem już.
@Terebellum: Póki co lepiej lokalnie. Ja osobiście mam małe doświadczenie w organizacji różnych zbiórek itp (kilka razy pomagałam w organizacji), ale to na małą skalę. Jeśli mamy teraz ruszyć pierwszy raz z akcją świąteczną, to najlepiej testowo, żeby później można było opracować plan, jak to rozwiązać na większą skalę :)

Swoją drogą pozdrawiam kolegę ze Śląska :D