Wpis z mikrobloga

Miraski.
Pytanko mam.
Kupiłem z netu płytę główną pod starawy socket intel LGA 1156. Płyta fabrycznie nowa, a nawet podam link do aukcji:
http://allegro.pl/plyta-glowna-ms-7616-core-i3-i5-i7-s-1156-gw-fv-i6561552745.html
I mam z nią problem.
Jak podłączę zasilacz do płyty (czyli to wejście na 4 piny i na 24 piny) i tylko zasilacz jest podłączony, (czyli jest tylko podpięta płyta, bez pamięci, procka, kart graficznych i innych kabli) i włączę przycisk zasilania na zasilaczu, "czyli puszczę prąd", to wiatrak w zasilaczu (wiem, nadużywam tego słowa) włącza się na dosłownie chwilkę i wyłącza, i tak w kółko. Jak jest do tego procek z chłodzeniem na płycie to tak samo na chwilkę włączy się wiatrak od zasilacza i procka i wyłączy, i tak w kółko...
Odpada złe podpięcie np kabli od przycisku power, bo wcale te kable nie są podpięte.
Czy dobrze kombinuję, że płyta jest uszkodzona?
#pytanie #it #komputery
Tu może bym zawołał też #naprawalaptopow I teraz pytanko, ile chcecie za takie zdiagnozowanie na odległość usterki (oczywiście nie pogniewam się jak nie odpowiecie).
Edit: Zapomniałem dodać, że sprawdzałem już jakiś czas temu i zasilacz jest z tych polecanych przez elektrodę :D
  • 10
@mamrotekk: Przyglądałem się. Wyglądają ok.

Ja chyba po prostu odeślę tą płytę i tyle. Mam dwie opcje. Mogę odesłać, bo przysługuje mi zwrot 14 dni bez podania przyczyny, lub normalnie reklamować jako produkt niezgodny z umową.
I właśnie... Skoro płyta którą dostałem nie działa, to chyba najlepiej reklamować (niezgodność z umową), bo odsyłając w ramach 14 dni na zwrot mogą mi powiedzieć, że zepsułem i kasy nie oddadzą (mam rację?)
@opilec: Z tego co widzę jest to sklep internetowy wiec tak bez problemu mozesz po prostu odstąpić od umowy, wtedy mają obowiązek oddać ci hajs. A jak bedziesz reklamowac to moze byc rożnie, np zamienic mobo z inną
@opilec: Wiem, że stary post ale zainteresowało mnie: "włączę przycisk zasilania na zasilaczu", "od przycisku power, Odpada złe podpięcie np power bo wcale te kable nie są podpięte." I jak tam nowa płyta była dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)?