Wpis z mikrobloga

via Android
  • 2
@FireDash wiejski słony ser z jajkiem (w oryginale Imerulski ale tak jakby poza Gruzją niedostępny więc zastąpiłem go tureckim) zawinięty w ciasto w stylu pizzy. Ja przedobrzyłem i wyszło trochę zbyt mocno chlebowe. Po wierzchu posmarowane jeszcze żółtkiem z mlekiem.
Oświeć mnie zatem za co jest nie tak, specjalisto od gruzińskich kulinariów


@geuze: Nie jestem specjalistą od gruzinskich kuliariow ale jadlem pare razy chaczapuri. Po pierwsze to co sam zauważyłeś - za twarde ciasto. Albo za zimno/ Albo za krótko rosło. Ogólnie przy chaczapuri nie zostawiasz ciasta jak do pizzy - zeby sobie wyrosło tylko od razu wlkadasz do nigo składniki i juz z nimi zostawiasz, zeby roslo. Przynajmniej z tego
Nie jestem specjalistą od gruzinskich kuliariow ale jadlem pare razy chaczapuri.


@Nomen_Nominandum: no tego to jestem pewien. Ja też nie jestem specjalistą, ale właśnie wróciłem z tygodniowego wypadu z Gruzji, przyglądając się w kilku knajpach jak to się przygotowuje, wygniata i rozmawiałem z kucharzami, starą babą kucharką w winnicy i w kilku piekarniach. Przywiozłem ze sobą książkę i przeglądałem wiele przepisów w sieci.

Po pierwsze to co sam zauważyłeś - za
geuze - > Nie jestem specjalistą od gruzinskich kuliariow ale jadlem pare razy chacza...

źródło: comment_oAYlJsO44R2hOPmMb4yFNCMlqvtM929D.jpg

Pobierz