Wpis z mikrobloga

@m1a1: Schody to jeszcze nic ale te ruchome pochylnie? Nachylenie 5 stopni, w dół, ale nie, za ciężko k---a iść w dół, niech mnie wiezie. I stoi takie stado baranów jadących przez dwie minuty 3 km/h blokując całą szerokość. Jakby wszędzie były ruchome chodniki to by te leniwe barany nawet z pokoju do kibla na stojąco jeździli.
  • Odpowiedz
@durielek: wyobraź sobie sytuację, że wychodzisz zawsze o tej samej porze i masz 10 minut zapasu, ale niestety - po drodze był korek albo popsuł się tramwaj, więc masz opóźnienie. serio, mam zatem wychodzić dwie godziny wcześniej, bo Tobie przeszkadza, że wejdę schodami, zamiast na nich stać, bo po drodze może raz na rok zdarzy się wypadek? bądźmy rozsądni :)
  • Odpowiedz
@g455: napiszę tak: g---o Ci do tego, dlaczego mi się spieszy. Zasady współżycia ustala większość, a zauważyłeś już zapewne, że na schodach do metra większość stoi po prawej, zostawiając lewą dla osób idących, więc nie rżnij Wielkiego Sprawiedliwego, tylko się dostosuj. Zasada ta jest zresztą już nawet usankcjonowana obrazkiem na początku schodów informującym, żeby stać po prawej, lewą zostawiając wolną.
  • Odpowiedz
@Meeeedea: W metrze warszawskim poruszając się normalnym tempem po tradycyjnych schodach, dotrzemy na górę/dół szybciej niż stojąc na ruchomych.
Problemem jest też tempo ruchomych schodów. Pamiętam, że w Budapeszcie ruchome schody zapieprzają jak szalone. A w Warszawie jak w lesie! Wloką się, że można jajko znieść.

Do całego lamentu dodam jeszcze w--------e na osoby zwalniające przed ruchomymi schodami, jakby wchodzili do lodowatej wody.
  • Odpowiedz
@ca1ek:

schody ruchome wynaleziono żeby sie dało szybciej po nich wchodzić. sam ich wynalazca byl w-------y ze ludzie na nich stoją i są jeszcze później niż normalnymi schodami.

Pyszna anegdotka margrabio, szkoda że wyssana z brudnej czapki - było dokładnie na odwrót. Pierwsze ruchome schody zamontowano w NYC i nikomu nie przyszło do głowy, by dawać na nich upust swojemu ADHD. Ba, półsiedziano na nich.
http://untappedcities.com/2015/12/23/cities-101-the-first-working-escalator-was-installed-in-coney-island-brooklyn/
Dutch - @ca1ek: 
 schody ruchome wynaleziono żeby sie dało szybciej po nich wchodzić....

źródło: comment_aKAM8161qyKD2P0weRb5Q9wo0V7MChmu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@peszmerd:

kisne, byles kiedykolwiek w Warszawie? Ppbedziesz, swiata poznasz, zrozumiesz - niektorzy maja trzy przesiadki do celu i nie chca sie spoznic na jedna. No ale jezeli Ty masz jeden pks do miasta to o czym mozesz wiedziec.

Samozaoranie kolego - akurat Warszawa ma tak świetnie zorganizowaną i "natężoną" komunikację, że spóźniając się na przesiadkę, za 2 minuty masz następną. I co ze schodami w centrach handlowych? Tam też trzeba
  • Odpowiedz
@Dutch: oczywiscie. Samozaorania. Linie 700 jezdza co dwie minuty do Legionowa. Co za glab.

Nic o bieganiu w galeriach nie wspominalem, moje karpie maja sie dobrze i nie jestem bydłem biegajacym na promocje - jak tam idzie budowanie biernej agresji, ale musisz byc dumny z siebie.

Jak tam zawod zaufania spolecznego xD
  • Odpowiedz
@Dutch: oczywiscie. Samozaorania. Linie 700 jezdza co dwie minuty do Legionowa. Co za glab.

O k---a, jaki frustrat. To pewnie od tego zycia w biegu... nie sluzy Ci to Legionowo, moze czas na przeprowadzke do Waw? Moge dorzucic pare zlotych w ramach pro bono :)

Jak tam zawod zaufania spolecznego xD

Dzieki ze pytasz, bardzo dobrze :)
Tylko jaki zwiazek ma moj zawod z ruchomymi schodami?
  • Odpowiedz