Wpis z mikrobloga

@PajonkPafnucy: to i tak jeden z najmniejsych absurdów tej budowy... decyzja podwykonawcy. Dość spora firma z południowej Polski.
Z drugiej strony może mają jakiś deal na ceny albo kupują elektronarzędzia, które wycofują z Ramirenta po jakimś czasookresie?
Patrząc jeszcze z trzeciej strony, to jak wjechali to 2h później na plac wjechały dwa busy HILTI z nówkami sztukami załadowanymi na full elektronarzędziami..
@PajonkPafnucy:
@jarezz:
koszt wypozyczenia szlifierki na tydzien to 1/4 ceny nowej w sklepie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
btw, nie wiem co ludzie widza w hilti, nie jest to jakas super marka zeby przeplacac, np wkretarka kosztuje 2k z zestawem dwoch baterii, troche sporo jak na male elektronarzedzie
@LaskaKNK: Hilti to coś takiego jak nowobogackie złote łańcuchy z Egiptu i Versace z Turcji (no, może nie aż tak) ale generalnie, każda firma budowlana, która jakieś tam ponadprzeciętne zyski bierze w porównaniu do innych podobnego rozmiaru idzie w Hilti (z przypadków mi znanych). Dla mnie to jest Makita czy DeWalt pryśniety na czerwono i 4x droższy właśnie przez ten hype...

@jarezz: w mojej poprzedniej firmie krolowalo Hilti, fakt ze sie nie psulo i szef mial spora znizke, ale mimo wszystko bylo to przereklamowane. Aha, i niektore akcesoria pasowaly tylko z Hilti, np koncowka magnesowa do zakretarki. To dla mnie duzy minus, bo tylko w sklepie hiltowskim dalo sie to dostac
@PajonkPafnucy: ja do niego się nie przyczepiłem. Poprosiłem go o przerwanie pracy, cyknąłem fotkę na szkolenia przyszłe, kazałem zdemontować i poszedłem #!$%@?ć majstra.

Co do trzymania kolnem/stopą... czy byłoby bezpieczniejsze? Nie wiem. Wiem za to, że w jednym i w drugim przypadku gdyby coś się wydarzyło (odpukać) to ten pracownik nawet złamanego grosza odszkodowania nie ujrzałby, bo doszłoby do WPP z winy pracownika ("rażące i umyślne łamanie zasad bhp).
@jarezz: ale czy nie powinieneś dbać o to żeby pracownikowi pracowało się wygodnie i jednocześnie bezpiecznie?
Ja w takiej sytuacji zapytał bym pracownika czy nie ma więcej drutu i gwoździ bo wypadałoby tą szlifierkę solidniej unieruchomić :]
Wiem że inspektorzy BHP nie są innowacyjni z natury ale nic by się nie stało gdyby czasem wyszli ze sztywnych ram.
Przecież takie unieruchomienie nawet na gwoździe i drut solidniej trzyma szlifierkę niż niejednego
@PajonkPafnucy: Nie wychodziłem ze sztywnych ram. Na sztywno kazałem majstrowi przestawić w to miejsce stol z imadłem dla tego pracownika. Żeby było wygodnie i bezpiecznie.

Właśnie po to są behapowcy. Żeby myśleć o tym co dla innych jest niewyobrażalne. Doki łatwo się da rozłupać, tarcza jak pęknie to wali w typa bo oslona nie jest po całości. Coś jeszcze?

Zanim zacząłem bhp bylem normalnym pracownikiem na budowach.
Doki łatwo się da rozłupać


Jeden z mocniejszych elementów na budowie, z trzech robiliśmy "balkony" żeby dźwig podawał materiał, były to palety od 1t do 1,5t.
Także w rozłupanie od przywiązanej szlifierki nie wierzę xD

tarcza jak pęknie


w życiu mi nie pękła tarcza do szlifowania, pękały tarcze do cięcia ale do szlifowania jak żyję nie pękały, zresztą co to zmienia jak tarcza pęknie w imadle?

@jarezz:
@PajonkPafnucy: Zmienia w imadle stołowym się to, że szlifierka mogła być zamontowana pionowo i osłona działała. Nie mówię, że doka nie wytrzyma nacisku dobrze rozłożonego. W końcu po to są, ale daj na nią punktowo siłę to zobaczysz.

Sednem jest sprawy to, że przez lenistwo uprawiali partyzantkę, w sytuacji kiedy mieli wszystko aby wykonać pracę jak książka nakazuje.

Lubię takie dyskusje, jak ta. Od trzech lat w zawodzie jestem i jeśli
przez lenistwo uprawiali partyzantkę


nie przez lenistwo tylko z braku manitou którym by stół przewieźli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jarezz: ja wszystko rozumiem, przerabiałem już nie jednego inspektora BHP(ponad 10 lat po mniejszych i większych budowach, po całej Polsce) i wiem że są różni.
Najgorsi są egzekutorzy mandatowcy którzy nie schodzą z budowy bez założonej wcześniej normy do wyrobienia a o bezpieczeństwie myślą w sposób absurdalny, typu
@PajonkPafnucy: Jakim inspektorem jestem sam ocenisz. Przez 3 lata dałem jeden mandat, na firmę, za to jaki materiał na rusztowanie przywieźli.
Z racji tego, że wcześniej sam byłem #!$%@? za bzdety przez bhp to teraz mnie trafia jak takie praktyki widzę u innych. Odpukać, bez wypadku dotąd, a na jednorodzinnych domkach nie robię.

Wracam do szlifierki... Chłopy robią na godzinówce, te 30 min oczekiwania i tak przepaliłby i miałby lux stanowisko.
Gatunkiem na wymarciu są poprostu ludzie, gawędziarze. Tu kawka tam papierosek i jakoś dzionek zleci. Takiemu nie przeszkadza przedłużacz bez euro wtyku i nie rąbie siekierą przedłużaczy pomarańczowych. I co najważniejsze u takiego wypadki zdarzają się równie rzadko co u karierowicza "goebbelsa"


@PajonkPafnucy: o jak ja lubię takie tłumaczenia, mimo że BHP-owcem nie jestem. Ale jak pracownika prąd popieści przez przedlużacz ogrodowy to łapy po odszkodowanie się wyciąga i ciąga kierownika
@damastes: ta akurat stołowa nie była, ale zamocowanie jej przy użyciu czegoś przeznaczonego do trzymania "na sztywno", jak wspominane jak mantra przeze mnie imadło przykręcone do stołu monterskiego dozwolone jest (inna sprawa, że ankry szybciej by przeniósł, niż zajęło mu to przy przyniesieniu doki i wymyśleniu, a później wykonaniu tego "stanowiska pracy").

@damastes: możesz mi powiedzieć dlaczego przedłużacz ogrodowy miałby razić prądem?
chyba nie dlatego że jest pomarańczowy :]

jeżeli chodzi o DTR-kę dla szlifierki to ręcznej chyba nie dotyczy bo cóż to by była za papierkologia przy wjeździe na budowę :]

Radio #!$%@?ące tak że myśli nie słychać i mnie drażni a ci co nie przyszli żeby spaść a spadli jak przeanalizujesz przyczyny upadku to z reguły okazuje się że właśnie po
@PajonkPafnucy: no do ręcznej nie - ale sama nazwa wskazuje, że ona jest ręczna a nie do używania jako zamocowana tak prowizorycznie.

Przedłużacz ogrodowy nie ma na tyle bezpiecznej osłony kabla wytrzymałej na uszkodzenia mechaniczne, żeby można go było stosować na budowie

A co do radia - no właśnie, przepisy i zasady bhp przepisami ale radyjko w tle jeszcze nikogo nie zabiło