Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #armia #wojsko #usa #bateriepatriot

Polski wątek w US Army, który wynegocjowała strona Polska, na którym przez to również będzie zarabiać, ponieważ produkcja i dystrybucja najnowszej technologii do innych krajów będzie odbywała się w Polsce.

Polska otrzyma od USA technologie z 69 obszarów technologicznych, będziemy dysponować najnowocześniejszą konfiguracją baterii Patriot. Nowoczesną konfiguracją Polska będzie dysponowała jako pierwsza w świecie a co za tym idzie... pierwszy najnowocześniejszy model baterii Patriot będzie nosił nazwę... Poland Patriot ze względu na wymóg Polski dotyczący technologii radarowej, o tym niżej:

Polska strona przedstawiła swoje wymagania i wśród nich był właśnie radar z antenami wykonanymi w technologii aktywnego skanowania fazowego zbudowanymi na półprzewodnikach wykonanych z użyciem azotku galu. Azotek galu (GaN) to materiał półprzewodnikowy o ogromnym potencjale, który w niezwykle wydajny sposób wykorzystuje energię w celu wzmocnienia w radarze częstotliwości radiowych o dużej mocy. Dzięki temu zwiększamy zasięg systemu i jego wydajność, a jednocześnie ograniczamy jego rozmiary, wagę, pobór prądu i koszty.

Nowoczesne uzbrojenie USA w tym Pierwsze baterie będą w najnowszej obecnie wersji, tzw. konfiguracji 3+, która w tej chwili jest wdrażana w amerykańskim wojsku i w najbliższych latach będzie wdrażana w niektórych innych państwach. Kolejne baterie będą już w wersji o nazwie Poland Patriot, wyposażone we wspomniane wyżej radary.

Ta współpraca zakłada między innymi, że 50 proc., czyli połowa środków przeznaczonych na zakup systemu Patriot, pozostanie w Polsce. Co to oznacza w praktyce?

50 proc wartości kontraktu będzie wykonane przez polski przemysł. Co więcej, Polska zostanie włączona do globalnej sieci dostawców Raytheona i będzie miała możliwość eksportu poszczególnych komponentów Patriota do pozostałych 13 użytkowników. Eksport stanowi więc szansę na daleko większe zaangażowanie polskiego przemysłu, wykraczające poza ten 50-procentowy udział w realizacji kontraktu. PGZ będzie miała swój udział jako dostawca sprzętu. Określony został też proces transferu technologii. Tutaj działamy w porozumieniu z amerykańską administracją państwową. Chodzi o to, które technologie będziemy mogli udostępnić. Bazując na tym oraz na wymaganiach, które przedstawił polski rząd i polski przemysł. Obejmuje on 69 obszarów, w których nastąpi przekazanie Polsce technologii. Ponieważ w dłuższej perspektywie inni użytkownicy Patriota będą także chcieli zmodernizować swoje baterie, polski przemysł oprócz produkcji na potrzeby Polski, przed długie lata będzie mógł produkować na eksport.

Dlatego będzie na tym zarabiać.

#dobrazmiana #pis
AdoIf - #ciekawostki #armia #wojsko #usa #bateriepatriot

Polski wątek w US Army, k...

źródło: comment_HlrGgNzA9pdMMk5ElGVTEwg0v3wxudj1.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz