Wpis z mikrobloga

@pikolo369: wszystko co dzieje się na ziemi dzieje się z woli Twojego miłosiernego Boga. Widać taki miał plan aby niektórzy byli gwałceni nożem, a inni umierali na raka kości. Jest to przejaw jego miłości i jeżeli beneficjenci nie są za to wdzięczni trafią na wieczność do piekła. Dobrze że tam nie spotkają swoich oprawców bo ci pożałowali grzechów i mówili wierszyki aby ofiary zostały odgwałcone, odrosły im nogi i zeszły
  • Odpowiedz
  • 13
@pikolo369 bóg to jednak musi być sadystą. Niby jest wszechmocny, mógłby zgładzić tego szatana albo chociaż odebrać mu moc, żeby nie kusił ludzi do zła, albo w końcu ponownie wysłać swojego syna i zbawić wszystkich, ale nie, woli grać z szatanem w jakąś gierkę "kto będzie miał więcej lajków i subskrypcji" czy coś. Trochę chore hobby jak na kogoś z nieograniczoną mocą, nie sądzisz?
##!$%@?
  • Odpowiedz
@Foliarz: no przeczytalem, ale to jest tak brutalne, ze az niedorzeczne. probowalem zrobic jakis glebszy research dotyczacy Reginy, ale nie na ten temat nic w zrodlach, ktore choc ocieraja sie o wiarygodnosc. zreszta sam mowisz, ze odcinasz sie od pana davida icke. o samym dutroux juz troche poczytac mozna, ale nie oszukujmy sie, niektore z tych wydarzen opisanych w spoilerach to raczej wytwory chorej wyobrazni, bo z anatomicznego punktu widzenia
  • Odpowiedz
@Yahoo_ wszystko polega na tym ze czlowiek jako istota stworzona przez Boga posiada wolna wole.
Wyobraz sobie ze Bog niechce czlowieka niewolnika ktory z gory ma Go wielbic i chwalic. Milosierdze Boga wzgledem ludzi polega na tym ze mozemy wybrac zlo albo dobro. Tak samo aniolowie wybrali i ich trzecia czesc zostala aniolami ciemnosci (demonami) ktorzy poprzez swoj wybor sami stracili sie w odchlan. Czlowiek w momencie smierci przejdzie podobna historie.
  • Odpowiedz
@pikolo369: to czego chce od człowieka bóg? Po co go stworzył? Po to, żeby móc go oceniać, karać i nagradzać w zależności od tego czy uwierzył w historię opowiadaną przez pasterzy w Izraelu i potem przerabianą przez KK tysiąc razy? Skąd pewność, że obecna wersja jest prawidłowa? Znasz chociaż historię 10 przykazań? 10 przykazań, które rzekomo są jedyną rzeczywistym przedmiotem danym ludziom przez boga? Wiesz o tym, że KK sobie
  • Odpowiedz
@Yahoo_
Bog nie stworzyl czlowieka dla zabawy ani nie bawi sie w Simsy wersja ziemska :) ludzie sami siebie skazuja i karza zle czyniac.
Oczywiscie swietnie ze jestes dobrym czlowiekiem i nie mnie jest oceniac czy Twoja wiara lub nie wiara w Boga bedzie miala wplyw na zycie po smierci. Byc moze nie bedzie miala i mam nadzieje ze spotkamy sie razem w niebie mimo iz moze w nie niewierzysz.

Wg. Mnie calosc pytan i watpliwosci sprowadza sie do jednego pytania i odpowiedzi.
Czy wierzysz w
  • Odpowiedz
@pikolo369: XD typowy gimbokatolik
Ludzie robią dobre rzeczy -> To wpływ Boga, Bóg istnieje
Ludzie robią złe rzeczy -> No ludzka wola, sami siebie skazują na ten los, wybrali zło i szatana

To nie moja religia jest zła, to inna religia jest zła! (ekhm, krucjaty, średniowiecze, palenie na stosach)
To moja religia jest najsłuszniejsza! Inne 1000 odłamów i 1000 innych religii muszą się mylić!
  • Odpowiedz
@stgnck nie czytasz ze zrozumieniem to pewne. Nie pisalem ze jak ludzie robia dobrze to wplyw Boga. Czlowiek sam wybiera zlo i dobro.

Nikt nie we wspolnotach nie bedzie sie chwalil znakami przed ludzmi na ulicy. To pycha a ludzie i tak nie uwierza w takie historie. Kazdy jest osoba i kazdy moze przyjsc i zobaczyc nawet z ciekawosci.

Nie powiedzialem ze inne religie sa falszywe.

Reasumujac nie czytasz ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@Foliarz: 2 Piotra 2:9 "Umie Pan pobożnych z pokuszenia wyrywać, a niesprawiedliwych na dzień sądu ku karaniu chować;" Cały 2Piotra 2 jest o tych sodomitach. Oni są już osądzeni.
  • Odpowiedz
ludzie sami siebie skazuja i karza zle czyniac.


@pikolo369: to by miało sens, gdyby zło dotykało tylko złych ludzi, a tak przecież nie jest. No chyba, że wierzy się w karmę i reinkarnację.
  • Odpowiedz