Wpis z mikrobloga

Modertrans zaprezentował dzisiaj prototyp w 100% niskopodłogowego tramwaju

Poznańska firma Modertrans, przedstawiła dzisiaj na oficjalnej prezentacji nowy model swojego tramwaju - Moderus Gamma. Jest to ichniejszy odpowiednik na konkurencyjne krajowe produkty Pesy, Solarisa, Newagu. Tramwaj ma długość 32 metrów, chociaż różne źródła się trochę rozmijają i podają, że jest to długość do 32 metrów i do 100% niskiej podłogi, bo to konstrukcja otwarta na zamówienia i ponoć posiadająca różne konfiguracje.

Swoją drogą, ciekawy też jest dobór kolorów tego prototypowego pojazdu. Nie jest to tradycyjny poznański, a mianowicie zielono-żółty albo chociaż zielony, tylko.. niebieski. Czyżby ukłon w stronę MPK Wrocław i naszego nadchodzącego przetargu? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#komunikacjamiejska #tramwaje #poznan i by trochę rozruszać, to kilka konkurencyjnych tagów, jak #pesa #solaris
w.....o - Modertrans zaprezentował dzisiaj prototyp w 100% niskopodłogowego tramwaju
...

źródło: comment_pls32B1OAv1vK9tNndWDq4bmrTLcINev.jpg

Pobierz
  • 27
@SomeoneFromPoland: Widzisz. Duo to akurat trochę mniej udane dziecko Pesy. My we Wrocławiu mamy Twisty, czyli biedniejszego Swinga, ale to i tak najlepszy tramwaj, jaki nam się kiedykolwiek trafił. W porównaniu do przestarzałej konstrukcji Moderusa Biedy albo jeszcze mniej nieudanej Skody, które są ciasne, sztywne i za ciężkie.

Fakt, klima w Pesie to jest porażka, bo zawsze albo prawie zawsze, jest za zimno. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xDawidMx: To już nie jest mój problem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@Andczej: Chodziło mi o tramwaje produkowane w Polsce. Chyba, że coś się zmieniło i Bombardier u nas robi nie tylko pociągi, ale też i tramy. Fakt, jest to bardzo, bardzo udana konstrukcja, jedna z lepszych. Szczerze zazdroszczę mieszkańcom Krakowa.

Krakowiak
Chodziło mi o tramwaje produkowane w Polsce


@wiedro: Niestety nie napisałeś tego.

Chyba, że coś się zmieniło i Bombardier u nas robi nie tylko pociągi, ale też i tramy.


Chciał robić z Newagiem.

Krakowiak to prototyp


Patrząc na awaryjność to każdy produkt pesy to prototyp. A prawdę mówiąc krakowiak to ulepszony twist.

Jednak mogę powiedzieć coś o naszych Twistach


@wiedro: zobaczymy jak pesa potraktuje gwarancje ( ͡° ͜ʖ
@Andczej wiem, że chciał robić, ale chyba jeszcze niczego konkretnego nie zaoferowali . ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tak, jak mówiłem, naszemu MPK bardzo się podobają produkty od Pesy, jeszcze się nie przejechali i obecnie nawet by chcieli mieć ich więcej, ale nie stać nas na to.
Wiem, że Kraków odrzucił ofertę Pesy. Tylko
ale chyba jeszcze niczego konkretnego nie zaoferowali


@wiedro: startowali raz oficjalnie w przetargu i podobno drugi raz nieoficjalnie i tyle

opóźnienia + wady produktów


@wiedro: brak chęci na wypłatę odszkodowań/kar

@Andczej ech, co ja będę mówił o Pesie, jak nasze biedne MPK czeka na kasę z UE na.. Biedarusy, bo, jak to oni pięknie ujęli, Wrocław nie potrzebuje nowoczesnych tramwajów, a nowych.( ͡ ͜ʖ ͡)