Wpis z mikrobloga

@mirkamalina: te sa najwazniejsze, jak juz pewnie wiesz. Teraz już sobie musisz postawić pytanie w która stronę chcesz się rozwijać. Polskie finanse? korpo miedzynarodowe? Wolisz isc w strone audytu, analityka czy czystej ksiegowosci. W jak duzym miescie mieszkasz itp. Bo to wszystko ma znaczenie. No i co bys chciała robić. Z tymi dwoma i angielskim wiadomo ze masz prace od reki w kazdym korpo.
  • Odpowiedz
@Aiween: I to są chyba bardzo trudne pytania, ale słusznie zauważone. Ogólnie pracuje w tej chwili jako księgowa w małym biurze rachunkowym ale czuję,, że zaczynam mieć zastój a chciałabym się jeszcze trochę porozwijać zawodowo. Na pewno nie chce isć na razie na III stopień księgowego, bo w tej chwili nie mam żadnej firmy na pełnych księgach, więc nawet nie mam na czym ćwiczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@mirkamalina: Jak przedmówca napisał excel jest zawsze mile widziany, przynajmniej podstawy: pivoty, sumify, vlookup i hlookup przyda ci sie w kazdej pracy, z reszta gdybyś np miala pracować na jakichs ERP-ach dzialajacych z excelem (co prawda w Polsce to tylko korpo a i to raczej te z amerykańskim kapitałem bo u nas to glownie SAP a nie Navision itp) to tym bardziej excelowa wiedza ci sie przyda. Ale excela podstawowych rzeczy
  • Odpowiedz
@Aiween: Zastanawiałam się właśnie nad stroną controllingu, ale musiałabym się w to wgłębić, żeby sprawdzić czy mi się to będzie podobało i wydaje mi się, że do tego to trzeba już na wyższym poziomie ogarniać rachunkowość itp. Zdecydowanie bardziej wolę księgowość niż kadry... A co powiesz właśnie o analizie? Ja miałam z nią do czynienia tylko na studiach i nie wspominam tego miło. Klepanie teoretycznych zadań i obliczenia wskaźników, o których
  • Odpowiedz
@mirkamalina @Aiween przyłącze się do wątku, bo jestem w podobnej sytuacji. Kończąc studia załapałam się na projekt UE szkolenia z księgowości, obecnie próbuje odnaleźć droge, która najlepiej iść w tym zawodzie. Mam niecały rok doświadczenia i z racji pracy i zamieszkania w Zalesiu 1 wyprowadzam się i będę szukała w nowym miejscu dobrego korpo. Co brać pod uwagę i co może pomóc w rozwoju kariery w księgowości ? Czy faktycznie te certyfikaty
  • Odpowiedz
@mirkamalina: @OfficeLady: najlepszy certyfikat to ACCA, albo Biegły Rewident, ale to nie jest coś, co można zrobić szybko.

Klepanie teoretycznych zadań i obliczenia wskaźników, o których nikt nie tłumaczył co tak na prawdę znaczą


Generalnie potrzebni są ludzie, którzy rozumieją co liczą, bez próby własnych analiz będziesz miała z tym problem.
Pewnie trzeba przejść przez kilka sprawozdań i spróbować odpowiedzieć sobie na kilka pytań - wtedy wskaźniki zaczynają nabierać sensu.
  • Odpowiedz