Wpis z mikrobloga

#neuropa #polityka

Dlaczego ateiści mieliby podpisywać oświadczenia, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję, skoro nawet katolik Polak pan Duda Andrzej jej w pełni nie przestrzega? Beata Mateusiak-Pielucha, poseł na Sejm RP tak proponuje.

Mam prawo oczekiwać od rządu i rządzącej partii polityki otwartych oczu i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.


http://wpolityce.pl/historia/315441-wydarzenia-wokol-wolynia-utwierdzaja-mnie-w-przekonaniu-ze-nie-uciekniemy-od-problemu-wspolczesnej-oceny-ludobojstwa-sprzed-lat
  • 19
@Andreth: Tak średnio też - niektóre uczelnie u mnie na Podkarpaciu muszą robić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych np. po świętach Bożego Narodzenia ze względu na dużą liczbę studentów z UKR. A głównie to jednak ci tuż zza miedzy. Te około 760k katolików to nie jest dużo w skali tego kraju.
@stekelenburg5: Żeby było śmieszniej, tworzący konstytucję z 1997 taką ewentualność przewidzieli i odpowiedni zapis na ten temat umieścili. W preambule:

W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,

odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,

my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,

zarówno wierzący w Boga

będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,

jak i nie podzielający tej wiary,

a te uniwersalne wartości wywodzący z
@jaqqu7: Racja, niniejszym przepraszam panią poseł Beatę Mateusiak-Pieluchę za pomówienie.
PS Czy chrześcijan bezdenominacyjnych i agnostyków też będą deportować? Czy jak się ma męża-katolika i ochrzczone dziecko to można zostać? Ustawy norymberskie takie rzeczy precyzowały.
@Andreth: Deportuje się ile tylko moce przerobowe pozwolą, a po zamknięciu granic, żeby autochtoni nie uciekali po bankructwie Polski... a w obawie przed banem zamilknę i pozwolę działać wyobraźni.
@stekelenburg5: To mialo by sens tylko gdyby na podstawie tej teklaracji byla rozdzielana dotacja na zwiazek wyznaniowy (np rubryka w pit, o tresci "przelej hajs na moj zwiazke wyznaniowy, lub na dolicz do zwrotu podatku. a by sie okazalo ze katolicka Polska to tak na prawde 20%