Wpis z mikrobloga

od dłuższego czasu zastanawiam sie na elaboracją. nie wiem w sumie juz co o tym myśleć. warto w to sie bawić? jest taniej? lepiej? chodzi mi głównie o trzy kalibry. 44, 9 luger i 223.
#bron #strzelectwo #amunicja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zojdberg: nic nie oszczędzisz na elaboracji, bo wystrzelasz więcej, ale tańszych nabojów. ;)
Elaborowanie ma sens chyba głównie dla wyciśnięcia większej celności z broni (dobieranie naważek, itd.). Plus to może być po prostu część strzeleckiego hobby.
  • Odpowiedz
@Zojdberg: Zależy co chcesz osiągnąć, ale ogólnie warto. Zarówno jeśli chcesz poprawić osiągi broni (aczkolwiek to wymaga trochę wiedzy i praktyki), jak i wtedy, gdy strzelasz dużo i potrzebujesz sporo niedrogiej treningowej amunicji.
  • Odpowiedz
@ppqa: no właśnie o hobby sie rozchodzi:D bardoz mi sie temat podoba

@ShutUpMeg: i to jest właśnie sedno. chciałbym wycisnąć ile sie da z mojego varminta

@avltree: z tym strzelaniem to bywa różnie. raz jest czas to na strzelnicy cały dzień a czasami
  • Odpowiedz
@Zojdberg: Takie prasy są dobre właśnie do dość „masowej” produkcji, czyli tego drugiego opisywanego przeze mnie przypadku - kiedy zużywasz sporo amunicji. Do osiągnięcia lepszej precyzji lepiej kupić prasę pojedynczą.

Od razu mówię - ja posiadam na ten temat na razie tylko wiedzę książkową, teoretyczną. Za praktykę wezmę się dopiero jak mi Mikołaj prasę pod choinkę przyniesie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz