Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911: Dlaczego?
@Tak_masz_racje: Jakieś uzasadnienie? Poprzedni komputer kupowałem z najmocniejszą i5 i niestety obecnie to karta graficzna jest wąskim gardłem. Kartę zawsze mogę przepiąć pod nową platformę, procesor (przy 8. generacji) najprawdopodobniej będę musiał wymienić wraz z płytą główną.
niestety obecnie to karta graficzna jest wąskim gardłem


@Obi343: dlatego wymienia się karty sukcesywnie aż procek zacznie zbytnio ograniczać, i dopiero wtedy zmienia cepa i podstawkę. you're doing it wrong ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@b0rn2frag: Obecnie siedzę na i5 760 + GTX460, nie widzę więc celu i sensu, żeby do tego zestawu dorzucać nową kartę. Wymieniam wszystko na raz, a nie sukcesywnie klocek po klocku.
@Obi343: i5 6600k wystarczy jeszcze na kilka lat, i5 6500 wystarczy max do gtx 1070, jak będziesz chciał wymienić kartę graficzną za jakiś to będzie trzeba kupić całość.
Dobrym przykładem jest i5 2500k, procesor wyszedł bodajże 5 lat temu a po OC jest nie wiele słabszy od i5 6500 i daje rade nawet z gtx 1070
Według mnie lepiej kupić mocną podstawkę i potem wymieniać karty.
@Tak_masz_racje: Buda zostanie od starego komputera, chłodzenie wejdzie z małym luzem. I nie - nie jest kupione, obecnie to koszyk na morele.net, upewniam się jeszcze co do wersji finalnej i dopiero wtedy robię przelew.