Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie.

Kilka #ebook kupiłem, kilka ukradłem z chomika lub torrenta.
I tak patrzę jaka jest między nimi kurna różnica.
Bo nie widzę.

Jak mi bagiety wjadą na chatę i zobaczą kupne to jak im to udowodnie?
Mam trzymać internetowe paragony? Logować się przy nich na konta sklepów, gdzie są kupowane?

#kindle #pw3 #tylkomobi
  • 33
  • Odpowiedz
@ZombieMirko: obczaj chomika gościa o nicku "XanderW", tam wbij w dokumenty, ebooki i masz paczkę "rowling", a w niej 6 część w przyzwoitym odt, które bez problemu skonwertujesz do rozsądnego w czytaniu mobi. Jeśli nie wiesz czym konwertować, to ogarnij program "calibre".
  • Odpowiedz
ooki i masz paczkę "rowling", a w niej 6 część w przyzwoitym odt, które bez problemu skonwertujesz do rozsądnego w czytaniu mobi. Jeś


@ryhu: Niestety ale nadal jest to tłumaczenie fanowskie...
Pierwsze 3 rozdziały to katorga.
Sięgnąłem wczoraj po moją fizyczną książkę i nim się zorientowałem byłem już przy rozdziale 5.

Ale to w domu, a w trasie nie mam HP razem z kilkoma innymi książkami, które mam na kindlu (
  • Odpowiedz
Wszystkie fizyczne HP mam przetłumaczone od Polkowskiego, tak jak i e-kupione 2 pierwsze części oraz ściągnięte 3 kolejne.
Brakuje mi więc części 6 i 7 , przekładu Polkowskiego.

Fanowskie mają wpierdyliard literówek, niektóre są jakby z translatora, trafiają się i murzynizmy typu: "Ja Harry bardzo chcieć latać, ale czemu." i mają inne nazwy własne, niż te do których przywykłem czytając przekłady pana Polkowskiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

---
  • Odpowiedz
Aaa, ok:
Część 6:
" Dochodziła północ. Premier siedział samotnie w swoim gabinecie, czytając długą notatkę służbową, której treść prześlizgiwała się przez jego mózg, nie pozostawiając w nim żadnego śladu. Czekał na telefon od prezydenta pewnego dalekiego kraju i prócz powracającego wciąż pytania, kiedy ten przeklęty facet wreszcie zadzwoni, oraz ........"

Ew. Harry Potter i Książę Półkrwi
Tłumaczenie Andrzej Polkowski

-----

Część 7:
"Na wąskiej, skąpanej w blasku księżyca drodze pojawili się
  • Odpowiedz
@ryhu: szukałem twoim sposobem na chomikuj " Carlo Ancelotti, Alessandro Alciato - Carlo Ancelotti. Nienasycony zwycięzca" i znajduje mi tylko anglojęzyczne wersje, na pebie też lipa, coś robię źle, czy jednak tego nie ma?
  • Odpowiedz
Nienasycony zwycięzca


@PanVersi: nie znajdziesz moim zdaniem. Generalna zasada jest taka, że powieści raczej są, biografie i literatura faktu wręcz odwrotnie.
  • Odpowiedz
ie znajdziesz moim zdaniem. Generalna zasada jest taka, że powieści raczej są, biografie i literatura faktu wręcz odwrotni


@ryhu: I co? Harrego nie ma, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ZombieMirko: 7 czesc jest w tej duzej paczce,
6 nie chce mi się szukać, ale jestem niemal pewien żę przy ściągnięciu odpowienio dużej liczby archiwów o nazwach "rowling" czy potter, jest do znalezienia
  • Odpowiedz