Wpis z mikrobloga

  • 2
Okularowe mirki i mirabelki, czy wy też borykacie się z takim problemem? Od wczoraj noszę okulary. Wszystko było super, do czasu aż wieczorem nie postanowiłam przetrzeć ich ściereczką, która była do nich dołączona. Przetarłam i zostały smugi. Dzisiaj próbowałam z płynem do szyb, ale nadal cały obraz mam zamglony. Czy macie na to jakieś sposoby?

#pytanie #problem #okulary #gownowpis #kiciochpyta
  • 35
  • Odpowiedz
@gouomp Weź albo płyn do naczyń albo mydło w płynie, rozetrzyj na szkłach, a następnie wstaw je pod bieżącą wodę i czekaj aż samo się spłuka. Nie wycieraj poźniej szkieł - krople, które zostaną na szkłach odsącz delikatnie ręcznikiem (postaraj się nie dotykać szkieł).
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@CapzLock wkręcasz mnie, żeby zbadać poziom ludzkiej głupoty, czy okulary naprawdę można czyścić płynem do naczyń? Pytam na wszelki wypadek, bo naprawdę się jeszcze na tym nie znam :(
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@anetaha ścierkę już sobie odpuściłam, robiłam chusteczką higieniczną Velvet, co niby taka miękka jak aksamit, a smugi na szkłach zostawia
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@bobbb okej, dziękuję. Wolałam się upewnić, bo nie stać mnie, żeby co 2 dni kupować nowe okulary xD a tak przy okazji, czy Ty nie jesteś tym mirkiem, który pomógł mi z brakiem polskich znaków w smsach na nowym telefonie?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@anetaha ale te szkła kosztowały ponad 400zł, bo mówili, że to są takie super, wow, elegancja. Te za 160 niby też dobre, ale bardziej męczą oczy to uznałam, że na szkłach oszczędzać nie będę a tu takie coś :( chociaż nie wydaje mi się, żeby to była wina szkieł, to ja jestem jakaś upośledzona chyba, bo co mam jakąś nową rzecz to wiecznie potrzebuję pomocy( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dziękuję wszystkim. Mam obok mojego sklepu drogerię, więc poszłam tam w przerwie po specjalne chusteczki, wytarłam te okulary i w końcu widzę normalnie a nie jak po całonocnej imprezie :)
  • Odpowiedz
@gouomp: gołompku płyn do naczyń albo mydło w płynie, myk myk, pod kran i jak dobrze opłuczesz to masz suchutkie szkła i wodę tylko z oprawek zbierasz. 5x lepiej i 10x szybciej niż jakieś ściereczki.
  • Odpowiedz