Wpis z mikrobloga

@vasil: Tu nie chodzi jedynie o jakosc jedzenia ale i o atmosfere danej restauracji. Moze dla ciebie to dziwne ale rowniez chodzi o prestiz - ludzie sa w stanie zaplacic wiecej za to ze dane miejsce jest modne i nic w tym dziwnego.
Wszystko jest warte tyle, ile ludzie sa w stanie za to zaplacic.

A ja sie jedynie przyczepilem do twojego stwierdzenia ze "przystawki i deseru nie trzeba".
  • Odpowiedz
125 zł za osobę, to naprawdę aż taki hardcore? przystawka 10-20, danie główne 40-50 zł, deser 20, coś do picia lepszego niż woda też z 10-20.. no i już stówa pęka.


@advert: Jakbyś dobrze policzył to 150, hardcore nie, ale dużo.
  • Odpowiedz
@KrolMurzynow1: ja tam w Wawie we wrzesniu na sushi za 10zl byłem. 50 sztuk. ( ͡ ͜ʖ ͡)

120-150zl za osobę dopóki nie jest to jakaś super restauracja z gwiazdkami Michelin czy innymi prestiżowymi czynnikami to jest drogo.
  • Odpowiedz
danie główne 40-50 zł


@advert: Danie główne - #!$%@? sałatki z lidla + kawałek spalonego mięsa + sos z jogurtu i czosnku, rzuć cenę 50 złotych, a matoły będą się klepać po brzuszku "O #!$%@? JAKIE DOBRE, BOGATE JEDZONKO" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wracam wlasnie ze Lwowa.


@CyganskiKsiaze: Wiosną planuję kulinarną wyprawę w tamte strony;)

Stolowalem sie tylko w knajpach przy rynku i przez te dwa dni przejadlem max 150zl z mnóstwem wypitego alkoholu i kawy


@CyganskiKsiaze: Wiesz, ja jestem z tych których bardziej interesuje za co płacisz, niż ile płacisz więc chętnie poczytam czym Lwów pieścił Twoje kubki smakowe;)
  • Odpowiedz
120-150zl za osobę dopóki nie jest to jakaś super restauracja z gwiazdkami Michelin czy innymi prestiżowymi czynnikami to jest drogo.


@Krupier: no raczej nie xD Danie a'la carte w Europie w restauracji z gwiazdką Michelin kosztuje od 40EUR, a więc spokojnie można liczyć około 100EUR na głowę. W Polsce mamy taką restaurację AŻ JEDNĄ. Weź pod uwagę ceny wynajmu w Warszawie czy Krakowie i to, że często gastronomia używa jednak trochę lepszej klasy składników. Media, czynsz pensje. 50-70zł za danie główne w Warszawie to jeszcze nie jest drogo, to średnia półka bo zjeść można od 20-30 w jakiejś dobrej włoskiej knajpce.

@whatanacid: Vapiano jest takie sobie. To już lepiej do Trattoria Rucola, Pasta i Basta,
  • Odpowiedz