Wpis z mikrobloga

@Belzebub: Typowe narzędzia można tworzyć bez problemu i nadawać im nietypowe wymiary. Nietypowych narzędzi nigdy nie dodawałem, bo nie miałem potrzeby. Sprawdziłbym na Twoim miejscu opcje:

CAM -> Tool Library -> New Mill Tool -> zakładka Cutter -> Type: Form Mill

Można wczytać narzędzie z pliku .ipt, czyli robisz model narzędzia obrotowego.
  • Odpowiedz
@Tooroo: Dobra teraz się kapnąłem co źle robię. Zirytowałem się iż wszystkie przykłady są dla frezowania a ja przecież toczę. No i klikam tak jak oni milling>face. No i drapię się po głowie jak określić stepover? przecież się nie da. Zaraz kliknę w face ale w turning to zobaczymy :)
  • Odpowiedz
@Tooroo: ale już dobra narazie wziąłem to podstawowe od inventora, żeby coś zacząć. Klikam turning>face a ten program (rozumiem, że grubą niebieską linią zaznacza mi ścieżkę.) zrobił mi cały profil na gotowo już pomijam, że tym narzędziem to niemożliwe.
  • Odpowiedz
@Belzebub: Ścieżka powinna uwzględniać miejsca, w które narzędzie nie może dojść i omija te miejsca (w teorii!).

By zostawić naddatek znajdź i zaznacz opcję "Stock to leave". Tam będziesz mógł wpisać wartość naddatku.
  • Odpowiedz
@Tooroo: kliknąłem w simulate okazało się że to nie niebieska gruba linia (nie wiem po co ona jest) wskazuje ścieżkę tylko prawie niewidoczna cienka żółta. ,
"Stock to leave" - znalazłem dzięki, będę wiedział już co to jest ale nie potrzebuję.
Mam teraz inny problem robi mi takie coś jak na obrazku a chcę aby splnował na gotowo po prostej. A on jak widać na początku nic nie bieże aby
Belzebub - @Tooroo: kliknąłem w simulate okazało się że to nie niebieska gruba linia ...

źródło: comment_xjmImoNzxgCLYdMrVgrPOZrBi1vopP6r.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że masz źle ustawioną przygotówkę - osie i zero. Sprawdź w Setup czy oś obrotu wału jest ok.

Jak chcesz mogę podesłać Ci swoją inżynierkę. Tam robiłem toczenie zewnętrzne i planowanie.
  • Odpowiedz
@Tooroo: dobra zorbiłem kolejny postęp trzeba sobie ustawić odpowiedno Outer Radius. Chociaż ja myślałem, że to jakiś promień. I szkoda, że nie można kliknąc wskazując płaszczyznę tylo trzeba wpisywać
  • Odpowiedz