Wpis z mikrobloga

Mirki, czas wyprowadzić się od psychicznej mamusi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukam kawalerki w północno-wschodnich rejonach warszawy i mam parę lamerskich pytań bo w ogóle się nie orientuję w temacie wynajmów.

1. Ile powinny wynosić realne koszty wynajęcia kawalerki (35-40m) w średnim stanie (czyli coś lepszego niż wczesny gierek) w najtańszych rejonach warszawy lub okolic - #bialoleka #zabki #jablonna #targowek ze wszystkimi mediami i sprzęt agd? W ogłoszeniach wynajmu jest duży rozstrzał cenowy i nawet nie wiem na ile realnie powinienem się nastawiać.

2. Jak wygląda sprawa internetu w wynajmowanym mieszkaniu gdy w ogłoszeniu jest napisane, że można podpisać umowę z np UPC. Jaką mam gwarancję, że podpiszę umowę z operatorem po czym janusz mnie z mieszkanka wyrzuci bo znalazł jelenia gotowego więcej płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma to sens?

3. Jest przykładowo takie ogłoszenie Jak mam je interpretować? Koszt tego to 1000zł, czy 1000zł wynajmu + 1000zł miesięcznych opłat? xD

4. Tutaj inny przykład - To w ogóle możliwe żeby za całkowicie nowe, w pełni wyposażone i posiadające garaż mieszkanie na Górczewskiej koleś chciał tylko 900zł? To jakiś wałek?

5. Teraz jest chyba najgorszy okres na szukanie wynajmu bo studenciaki zalały rynek. Dobrze myślę? Lepiej poczekać jeszcze z parę miesięcy?

#warszawa #wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #pytanie
  • 12
@Przegralem_zycie:
5. teraz jest całkiem spoko, bo studenciaki już musiały coś powynamować
4. niemożliwe, naciąganie przez agencję
3. #!$%@? wie,
2. najlepiej podpisać bezterminowo (1miesiąc wypowiedzenia), a jak tak to właściciel niech bierze na siebie, zresztą jak podpisujesz umowę na mieszkanie to z reguły też na jakiś dłuższy czas
1. stan znośny od 1200 trzeba liczyć na jakiś mega zadupiach, a realnie to 1500.
@Przegralem_zycie:

1. tu mocno nie pomogę, bo to nie moje rejony.
2. no to podpisz umowę o mieszkanie na taki sam okres jak na internet. a jak chcesz mieć np. bezterminową na mieszaknie z miesięcznym okresem wypowiedzenia, to ponosisz ryzyko tego internetu. Czasami można się dogadać i przepisać na przyszłego najemcę bądź przenieść internet ze sobą. No ale nie zawsze. Więc taka cena za komfort elastyczności Twojej - o ile w
@Przegralem_zycie: poza tym taki protip jak uniknąć płacenia za agencje (nie zawsze się da). Agencje generalnie częściej odświeżają swoje ogłoszenia na portalach, więc ogłoszenia właściciela są gdzieś na dalszych stronach. Ale jak masz już jakieś konkretne upatrzone, to wchodzisz na najpopularniejsze strony (olx, gumtree, otodom, gratka powinno styknąć) i szukasz po parametrach jak najbardziej zblizonych, tylko nie identycznych - jak masz u agencji 35 mkw za 1500 to szukaj 33-37 za
@Przegralem_zycie: Realna cena to 1200 w tych rejonach, za standard bez rewelacji, ale nie ruina. Najlepszy okres to czerwiec-sierpień. Żeby Janusz cię nie wywalil nagle podpisujesz umowę na rok. Internet w upc bez lojalki na rok jest chyba 5 zl tańszy niż z lojalką. Dopiero w pakiecie z tv jest jakas wieksza różnica cenowa.