Wpis z mikrobloga

@martek-77: ale w jakim sensie pomagał? Jeśli w doradzaniu czy kupić konkretny egzemplarz czy nie to hmm.. za 2 tys. to jedna wielka loteria a szczegółowe sprawdzenie tego auta będzie kosztowało 20% jego wartości.
@martek-77: ja myślę że za ten hajs to auto ma być zadbane itd. W rodzinie było megane 98, mocno zlatane i niby ok. Sprzedane dawno, ale widzę je na mieście często ( ͡º ͜ʖ͡º) Problemy z elektroniką były (ale to nie wina tego że renault - takie same znam w innych markach). Jak jest wszystko ok, to fajne auto.
@currywurst: Nie, ogłaszał się, że uczy jeżdzić na samochodzie "ucznia".
Wiadomo, że cena to niezbyt wygórowana, nawet jeśli miałaby dać za to 2500, opony z 600, jakaś pierdoła typu aku czy coś to może uda się te 2 lata pojeżdzić. Tym bardziej, że to kwestia dojazdów do pracy/na zakupy. Czasem 200km do domu.

@Kosiak: Focus ten sam rozmiar i chyba nie ten budżet.
Clio jak najbardziej, auta pokroju Matiza, Lupo,
@martek-77: bez urazy, ale za takie pieniądze to nie nastawiaj się na model, ale na konkretny egzemplarz, ale wydaje mi się, że jednym z lepszych wyborów może być Lanos. Jeździ trochę tego z polskich salonów, a i niezbyt to awaryjne. Przede wszystkim szukaj niepognitego i zajedź na SKP, żeby zrobili podstawowy przegląd (zbieżność, zawieszenie, hamulce), a i od razu będzie można pooglądać od spodu
@martek-77: największa wada pierwszych meganek to rdza a ta już jest nadgryziona więc za długo nią nie pojeździsz, chociaż jeśli świadomie liczysz góra dwa lata to może się udać.
@xetrov: @kozunio12: Lanosa już grałem raz, wiecej już na to nie pójdę. Szkoda moich nerwów, jestem swiadomy co do tego co mówisz bo już trochę aut w swoim zyciu miałem.
@xetrov: Jeśli to tylko nadkole to myślę nie byłoby problemu, zawsze można wstawić reperaturkę kiedyś ;)
@kozunio12: tylko Lanos będzie dużo palił a znaleźć Lanosa z lpg które działa prawidłowo pewnie nie będzie łatwo.

@martek-77: tyle że w praktyce nie będzie się wam chciało inwestować w to ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i pewnie zaraz zaczną wyłazić progi i ranty drzwi czy co tam leci, już nie pamietam dokładnie.
@xetrov: ja miałem kiedyś lanosa z dobrym lpg od wielu lat. Żal mi tego auta jak #!$%@?, bo potem gaz potaniał o połowę ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale trochę już słabo było tym jeździć ze względu na starość konstrukcji.
@wertyn: No ja lanosa miałem całkiem niedawno, w sumie żałowałem, że go oddałem za psi pieniądz bo jeszcze dawał radę ale spalanie oleju na poziomie 5 litrów na 5k km, problemy z alternatorem, brak poduszek itp szybko mnie wyleczyly :D
@martek-77: Zastanowiłbym się przede wszystkim na tym czy ten samochód jest potrzebny? 2,5 tys. kosztuje słaby skuter. Weźcie pod uwagę rosnące OC, benzyna, możliwe naprawy.

Może mnie za chwilę wszyscy zaatakują ale nie kupiłbym tańszego samochodu niż 20-25k. Chodzi przede wszystkim o BEZPIECZEŃSTWO. I tu nie ma znaczenia czy ktoś sobie dojeżdża do pracy czy jeździ wolno (oczywiście KAMAZ czy pociąg ma gdzieś nasze gwiazdki itp.) ale nawet niespecjalnie rozpędzony SUV
@xetrov: tzn. był przez chwilę problem, bo ktoś wywalił klapę przy mikserze. Łapał lewe powietrze i głupiało podciśnienie, ale poźniej już było złoto. Na 37 litrach 430 km ( ͡º ͜ʖ͡º)