Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co sie dzieje w danej sytuacji; wysyłam przelew, kasa z konta znika. Wiec mysle, ze przelew spokojnie przeszedł, w tym czasie postanawiam usunąć konto. Usuwam konto bankowe, a potem dowiaduje sie ze ten przelew jednak nie przeszedł. W takim wypadku te pieniądze wrócą na zamknięte konto?

#banki #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: wydaje mi się że nie ma możliwości, żeby 'przelew nie przeszedł' a pieniądze gdzieś wisiały. W moim banku przynajmniej to działa dość szybko, bo jeżeli konto lub dane są złe to pieniądze po prostu nie schodzą z konta, są z powrotem po jakiejś minucie (po 'poczekalni' nazwanej 'zablokowane środki').
@graf_zero: to byłby piękny świat, gdzie konta w bankach zamykałoby się recytując pod drzwiami pastę o serwerowni, a umowy na abonament telefoniczny zrywałoby się obrazkiem z kosmonautą... (ʘʘ)
@AnonimoweMirkoWyznania: Szykujesz jakaś grubszą aferę finansową? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamknięcie konta bankowego trwa z reguły 30 dni do przodu. W tym czasie możesz być pewien/pewna, że przelew dotrze do adresata lub wróci do Ciebie (jeśli podany został błędny numer rachunku docelowego).
@AnonimoweMirkoWyznania: nikt Ci nie zamknie konta z minuty na minutę ale dobra:

1. Jeśli zlecisz przelew tuż przed zamknięciem konta i odbije się od banku odbiorcy a Twoje konto nie zostało jeszcze fizycznie zamknięte to Bank się z Tobą skontaktuje, żeby dowiedzieć się co ma zrobić z kasą (tj. dokąd je Ci wysłać)
2. Jeśli zlecisz przelew tuż przed zamknięciem konta i odbije się od banku odbiorcy a Twoje konto zostało
DestrukcyjnaProgramistka: mirki, a taka sytuacja:
w poniedziałek poszedł przelew, kwota zeszła z "bufora", przelew nie dotarł do odbiorcy, okazuje się że hajsy poszły na konto, które zamknął jakieś pół roku temu. pieniądze powinny "odbić się" i wrócić do mnie, ale nie wróciły.
pytanie: powinienem odezwać się do swojego banku, do banku odbiorcy czy to odbiorca powinien dzwonić do swojego (bo może mieli zamknąć, a nie zamknęli i pieniądze są na tym