Wpis z mikrobloga

Pytałem ostatnio pod tagiem #krakow o jakieś rady przy zakupie oczyszczacza powietrza. Zrobiłem mały research, zgodnie z podpowiedzią zapytałem miłych ludzi z Krakowskiego Alarmu Smogowego, poradziłem się znajomych i wybrałem #xiaomi Air Purifier 2, który jest popularny i dostępny m.in na #aliexpress. Pod względem możliwości w stosunku do ceny to faworyt.

Dzisiaj odebrałem paczkę od polskiego dystrybutora więc małe #pokazzakupy zakupy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę spisać jakieś przemyślenia po kilku dniach użytkowania.
Uparciuch - Pytałem ostatnio pod tagiem #kraków o jakieś rady przy zakupie oczyszczac...

źródło: comment_xlGOfTRU7zExgDZXV0uyq12VVZ9HePV3.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@Setral: w trybie turbo robi przeciąg w całym pokoju i jest bardzo głośny. W trybie auto prędkosć obrotowa jak i poziom hałąsu jest dostosowana do jakosci powietrza - im lepsza, tym urządzenie chodzi ciszej. W praktyce, dla wstępnie oczyszczonego powietrza na trybie auto, urządzenie jest niesłyszalne. W trybie sleep mode nie słychać nic nawet przykłądając ucho. Zużycie prądu około 5-31W w zależności od trybu (nie mierzyłem, na urządzeniu jest informacja
  • Odpowiedz
@trollasek: a skąd wiesz ile kosztuje jeden filtr? To nie jest filtr hepa bo ten Daikin ma inny mechanizm filtracji. Daikin działa tak, że pierw ładuje elektrostatycznie cząsteczki, które osiadają na filtrze, który ma przeciwny ładunek. Niestety nie mogę teraz znaleźć linka, ale dokopałem się do badań niemieckiego instytutu dla alergików, który robił dokładane badania tego Daikina i bardzo dobrze radzi sobie z PM2.5 i PM10

https://www.klimatop.pl/19,kac972a4e-filtr-fotokatalityczny-harmonijkowy-do-oczyszczacza-daikin-mc-707-vm.html

update znalazłem:

https://www.klimatop.pl/files/MC70L_-_TUV_Nord_Test_report.pdf
  • Odpowiedz
@radzio: @trollasek: Daikin to najbardziej wypasiony oczyszczacz do 2k. Większość moich znajomych ma właśnie jego, ale sam postanowiłem przetestować w tym sezonie grzewczym rozwiązanie od Xiaomi, które na starcie jest o połowę tańsze. Jeśli nie będę widział zadowalającego rezultatu to zmigruję w przyszłym roku na Diakona :)
  • Odpowiedz
@trollasek: używam głównie w sypialni. czuć różnicę. czujnik reaguje na najmniejsze uchylenie okna. nawet na pierdniecie na drugim końcu pokoju ;) stawiam go też w zimie na dzień w salonie, ale mam tam z 38 mkw. i tu trudniej zaobserwować znaczącą różnicę, bo ciągle się ktoś kręci po salonie, otwiera się okna itd. mam go od zeszłego sezonu. kosztował sporo, coś chyba 1600 czy może nawet więcej, a kupowany gdzieś
  • Odpowiedz