Wpis z mikrobloga

Pytałem ostatnio pod tagiem #krakow o jakieś rady przy zakupie oczyszczacza powietrza. Zrobiłem mały research, zgodnie z podpowiedzią zapytałem miłych ludzi z Krakowskiego Alarmu Smogowego, poradziłem się znajomych i wybrałem #xiaomi Air Purifier 2, który jest popularny i dostępny m.in na #aliexpress. Pod względem możliwości w stosunku do ceny to faworyt.

Dzisiaj odebrałem paczkę od polskiego dystrybutora więc małe #pokazzakupy zakupy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę spisać jakieś przemyślenia po kilku dniach użytkowania.
Uparciuch - Pytałem ostatnio pod tagiem #kraków o jakieś rady przy zakupie oczyszczac...

źródło: comment_xlGOfTRU7zExgDZXV0uyq12VVZ9HePV3.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
kupiłem właśnie od nich - generalnie zero kontaktu, ale paczka przyszła bardzo szybko


@Uparciuch: Mirku, ile to trwało? Właśnie zamówiłem i próbuję oszacować. PS. Podrożały chyba - ostatnio były za niecałego kafla, ale stan zerowy. Trzeba coś jeszcze dokupić czy samo urządzenie wystarczy? Filtry pewnie taniej wyjdzie ściągać z Chin, a raczej nie powinny być od razu potrzebne.
  • Odpowiedz
@Funky666: Zamówiliśmy w czwartek, a paczka była u mnie w poniedziałek rano. Nie trzeba nic dodatkowego, wszystko jest w zestawie. Ja płaciłem 799zł. Filtry najlepiej z chin (pojawiły się teraz zielone - z lepszym filtrem HEPA w cenie ok. 47$ z wysyłką)
  • Odpowiedz
@Uparciuch: Dzięki wielkie :) Jakbym wiedział, że już są, to bym kupił wczoraj i może miał przed weekendem ;< Z tą ceną tylko #!$%@? na maksa, ale (jak wiemy) smog przekroczył magiczną granicę Warszawy i nagle ludziom się zaczęły otwierać oczy po 20 latach wdychania rakotwórczych śmieci... Ech, szkoda strzępić ryja.

  • Odpowiedz
@Uparciuch: Lol, przyszedł w niewiele ponad 24h od zamówienia :) Podpowiedz mi, jak rozumieć jego wskazanie PM2.5 - to jest wartość µg/m3, czyli mam niewiele ponad normę? Orientowałeś się może, jaka jest dokładność tych pomiarów? Gdzieś mi się obiło, że nie są godne zaufania, ale ciekawi mnie, w jakim stopniu jest to prawda.

EDIT: Sorry, #!$%@?ło mi się z PM10 - norma dla PM2.5 to 25 µg/m3, czyli chyba dobrze,
Funky666 - @Uparciuch: Lol, przyszedł w niewiele ponad 24h od zamówienia :) Podpowied...

źródło: comment_vewUVcMPETLZFjHW4VfyGhZNmvVBWh96.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Funky666: to co pokazuje to AQI - przybliżona ocena jakosci powietrza, są wzory na jej wyliczanie, ale xiaomi posiada czujnik optyczny, a nie laserowy - mało dokładny. Generalnie do wartości 50 jest całkiem nieźle, przy wartości około 20 jest juz komfortowo.

Zaaktualizuj sobie aplikację i sam FW w urządzeniu (również przez aplikacje)
  • Odpowiedz