Wpis z mikrobloga

W stolicy Białorusi Mińsku w rocznice wybuchu rewolucji październikowej przy asyscie pododziału reprezentacyjnego odsłonieto pomnik Lenina.
W wydanym z okazji święta państwowego Białorusi (nawet w Rosji rocznica rewolucji już nie jest nim oficjalnie) oświadczeniu prezydent kraju A.Łukaszenka przypomniał, że sukcesy ZSRR stały się osiągnięciami całej ludzkości. Była mowa o dumie, która nadal jest odczuwana dzieki temu co niósł ze soba ZSRR. Przed kilkoma laty Łukaszenka skrytykował próby potepiania i odrzucania idei Lenina ( co na to jego prawicowi sympatycy z polskich internetów?).
Uroczystości zakłócili prawicowi aktywisci. Tutaj wideo klik na którym widac moment zatrzymania jednego z nich. Stał on z wydrukowanym cytatem Lenina w którym mówi on o rozstrzeliwaniu wrogów. Aktywista krzyczał "hańba,hańba".
Drugie wideo pokazujące szamotanine z innych ujęć klik2. Na koniec jest jeszcze sobowtór Lenina.
Milicja już wypuściła zatrzymanych jednak zostało im przedstawione po kilka zarzutów i nie ominą ich sprawy przed sądem.

Oprócz informacji dodaję ten wpis w konkretnym celu. Aby osoby, które z płomieniem potrafia wykopać idiotyczne znalezisko o tym jak rzekomo "Białoruś chce przywrócenia Rzeczpospolitej i unii z Polską" wbiły sobie do główek - to już kolejny pomnik komunistyczny odsłonięty w ostatnim czasie na Białorusi. Powstał nawet poświęcony NKWD.
Dla porównania oddolna inicjatywa budowy pierwszego na Białorusi pomnika Kościuszki nadal nie uzyskała poparcia.

#bialorus #lenin #komunizm #neuropa #4konserwy
szurszur - W stolicy Białorusi Mińsku w rocznice wybuchu rewolucji październikowej pr...

źródło: comment_M3Pxeeg6fcgUfH35LuW4bdYcX2QB5Ps5.jpg

Pobierz
  • 8
@szurszur:

Oprócz informacji dodaję ten wpis w konkretnym celu. Aby osoby, które z płomieniem potrafia wykopać idiotyczne znalezisko o tym jak rzekomo "Białoruś chce przywrócenia Rzeczpospolitej i unii z Polską" wbiły sobie do główek - to już kolejny pomnik komunistyczny odsłonięty w ostatnim czasie na Białorusi.


Lukaszenka, troche komuchow na placu i studenciaki ktorych wymuszono przyjsc z kwiatami to jeszcze nie cala Bialorus. Naprzyklad w Lidzie to swieto 'uczczono' czerwona farba
NetFox - @szurszur: 

 Oprócz informacji dodaję ten wpis w konkretnym celu. Aby osob...

źródło: comment_FAo2TitE0FFqIugKm3mXsct5tr6Gd42q.jpg

Pobierz
Z reszta nie wiem czy wykopanie znaleziska o rzekomej unii Bialorusi i RP (ja tam wykopuje sic!) jest bardziej idiotyczne niz sugerowanie iz Bialorusini nie chca tej unii ze wzgledu na to ze komuchy cos tam swietuja.


@NetFox: Przeciez masz nakreślone jaki jest stosunek państwa do pomników komunistycznych i Kościuszki. Jakie sa wypowiedzi Łukaszenki na temat rewolucji i Lenina?
Ja pisałem o Białorusi jako państwie i przywoływałem na dowód działania władz