Wpis z mikrobloga

@promil: Aisin Af 40? Dobra skrzynia, solidna japońska konstrukcja. Nie wiem jak w komplecie z 2.0 benzynowym ale u mnie z 2.4 jtdm sprawuje się bardzo dobrze. Nie jest stworzona do wyścigów na 1/4 mili bo start ma trochę zmulony ale i tak jestem pierwszy na 90% świateł, bardzo przyjemnie robi kickdown w trasie (czasem i dwa biegi, jest miodnie całkiem) i szybko zmienia biegi. Nie tak szybko jak dsg
  • Odpowiedz
@finam: dokładnie o tą skrzynie chodzi. Orientujesz się jak sprawdzić tą skrzynie przed zakupem? Ile może kosztować ewentualny remont?
  • Odpowiedz
@promil: Skrzynię samemu to możesz sprawdzić tylko tak że odbywasz jazdę próbną najpierw zaczynasz na zimno i aż się nagrzeje olej, we wszystkich trybach (o ile w cytrynie się zmienia normal sport i winter) i jeżeli nie szarpie przy zmianach biegów (szczególnie 1-2-3 i redukcje) oraz przy zmianach P-R-N-D to więcej sam nie wychwycisz z tego co wiem.

Co jeszcze to możesz zapytać czy był olej wymieniany i czy metodą
  • Odpowiedz
@promil: Nie ma sprawy generalnie bardzo polecam tylko tak jak z innymi skrzyniami/silnikami/samochodami trzeba kupować z głową. Rozważałeś Alfę 159 czy za mała?
  • Odpowiedz