Wpis z mikrobloga

@Sakura555:
Wow, kpi jak leci z Boga, będzie czas gdy Bóg zakpi z niego. Dlaczego homosów aborcja interesuje jak ich to nie powinno dotyczyć, jeśli sami dzieci nawet nie mogą spłodzić.

@smyl:
Zastanawiam się, gdzie jest ten loophole w Biblii. Zrobili sobie nową doktrynę. Biblia mówi
Galatów 1:9 „Jakośmy przedtem powiedzieli i teraz znowu mówię: Jeźliby wam kto inną Ewangieliję opowiadał mimo tę, którąście przyjęli, niech będzie przeklęty.” Jeśli się
Jeźliby wam kto inną Ewangieliję opowiadał mimo tę, którąście przyjęli, niech będzie przeklęty


@bertikop: hola, list do Galatów powstał w I w. n.e., a Kanon Pism chrześcijańskich dopiero w IV w. n.e.
@bertikop: list do Galatów powstał chyba przed wszystkimi ewangeliami, tak więc ewangeliami można podetrzeć tyłek według Ciebie?
I nie strasz bogiem który nie służy do straszenia, bo i tak zapewne żadnego z przykazań nie przestrzegasz, jak miłuj bliźniego swego, oddaj wszystko ubogim, nadstaw drugi policzek, wybaczaj siedem razy to samo, nie pysznij się wiarą (która u Ciebie jest jak tytuł naukowy u marszałek Wiśniowskiej - na pokaz).
Po owocach ich poznacie(
@smyl:

list do Galatów powstał w I w. n.e., a Kanon Pism chrześcijańskich dopiero w IV w. n.e.

No i? Nadal, Słowo Boga.

@Sakura555:

I nie strasz bogiem który jak...

Dzieci zazwyczaj boją się jak się ich postraszy i zazwyczaj działa. Ale bardziej tutaj dla przypomnienia dałem, dopowiem Chrześcijanom, by nie kpili z Boga jak ten na obrazku, bo Heb 12:5 mówi „Czyliście zapamiętali napominania, które wam jako synom mówi:
@bertikop: ja mam to gdzieś bo pozbawiony miłosierdzia bożego i ludzkiego i doznając większych cierpień niż przeciętne dziecko i później człowiek jest w stanie wytrzymać stałem się niewierzący więc Bóg który jest sędzià sprawieliwym, który za dobro wynagradza a zło każe tym sprawiedliwiej ześle mnie na wieczne męki do piekła im lepszym będę człowiekiem. Zbawi biernych miernych ale wiernych i Stalina z Dzierżyńskim i Mengele o ile trzy minuty przed śmiercią
@schizotypowycynik:
Nie idzie się do nieba czy piekła bo się jest dobrym albo złym człowiekiem. Nie idzie się do nieba bo ktoś żałował za grzechy. Idzie się do nieba poprzez łaskę, za darmo daną przez wiarę w Jezusa.
Efezów 2:8 mówi „Albowiem łaską jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, dar to Boży jest; Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.”
To jest problem, niewiedza na czym
@schizotypowycynik: Nie zgaduj, czytaj. Wyraźnie pogrubiłem tekst. Nie losuje Bóg kto idzie do nieba a kto nie, jest to całkowity wybór człowieka. Albo wierzysz albo nie.
Dałem Ci wcześniej wers Rzymian 10:8-9 „...Toć jest słowo wiary, które opowiadamy: Że jeźlibyś usty wyznał Pana Jezusa i uwierzyłbyś w sercu twojem, że go Bóg z martwych wzbudził, zbawiony będziesz.”
Jak Bóg kogoś nie lubi to znaczy, że ten ktoś nie lubi Boga. Bóg
@bertikop: to jak zgrzeszyłem przez kilkanaście lat gdy moje modlitwy nie były nigdy wysłuchane?
zawsze jak słyszę że wiara to wybór proszę o pokazanie na sobie przykładu i zaprzestanie wiary tak do środy, a potem powrót na łono wierzących. To zwykle ucina wszelkie dyskusje:)
@schizotypowycynik:
Grzechy są odpuszczone już, tym którzy wierzą, przecież umarł Jezus za nasze grzechy raz. Jeśli modlisz się z wiarą w Jezusa to Cie Bóg usłucha.
1 Jana 5:13-15 „Te rzeczy napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, żebyście wiedzieli, iż macie żywot wieczny, i abyście wierzyli w imię Syna Bożego. A toć jest ufanie, które mamy do niego, iż jeźlibyśmy o co prosili według woli jego, słyszy nas. A