Wpis z mikrobloga

Skąd zamawiacie części komputerowe?
Składam blaszaka - wszystko już mam wybrane, problem tylko w tym, że nie wiem czy np. wszystko zamówić z morele czy macie inne, jakieś sprawdzone miejsce do zamawiania? Ogólnie, to i morele i x-kom mają po kilkaset negatywów na ceneo. Na allegro zaś trzeba by było brać od kilku sprzedawców.
Dajcie jakieś propozycje, żebym nie musiał 4k wpłacić i bać się czy przyjdzie i w jakim stanie.

#pcmasterrace #komputery #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chozi: Zawsze zamawiam na morele albo x-kom z obiorem w puncie. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Nawet jak jakieś części nie mieli to zaraz po zamówieniu był telefon
  • Odpowiedz
@wycz: no jest taka opcja - tyle, że n----------e pudełko nie zawsze równa się nieuszkodzony towar :) Ale zawsze to lepsza opcja niż wpłata z konta 4 kafli i proszenie się potem o towar :)
  • Odpowiedz
@chozi: morele/komputronik/agito
Odnośnie morele - przy takiej dużej ilości klientów trudno nie mieć tylu negatywów. Wydałem kilkadziesiąt tyś. (głównie jako prywatny) w ciągu ostatnich 5 lat, kilkadziesiąt zamówień, kilka reklamacji, zwrotów, wysyłek na gwarancję (wszystko na normalnym poziomie, bez rewelacji ale wszystko zgodnie z regulaminami/prawem), ewidentny błąd sklepu zdarzył się chyba raz, ale towar nie przyjęty, po 2 dniach przysłali właściwy.
X-kom i komputronik tną w c---a na samych regulaminach
  • Odpowiedz
@chozi: do tej pory brałem wszystko z NET-s w Gdynii, ale widziałem kiedyś był tu jakiś post o tym sklepie że sprzedają towar mimo iż go nie posiadają na magazynie. Mnie od nich nigdy nic złego/nieprzewidzianego nie spotkało ale widziałem, że wiele osób wydymali.
  • Odpowiedz
@webdruid: chciałem Ci priv napisać, ale masz zablokowane. Powiedz mi jeszcze - przesyłki brałeś za pobraniem na adres czy do punktu, czy może płaciłeś z góry? Pytam, bo się zastanawiam czy jak idzie za pobraniem czy można spojrzeć na przesyłki zanim zapłaci się listonoszowi? :)
  • Odpowiedz
@chozi: Ja z moreli zamawiałem wielokrotnie na spore sumy i było zawsze bezproblemowo, czas realizacji zawsze był taki jak podawali, a czasem nawet było szybciej. Jedyne co to nie składaj u nich kompa jeśli nie musisz bo mają głupią politykę w tej dziedzinie. Poza tym bardzo dobry sklep i kontakt telefoniczny jak już się dodzwonisz też elegancki. Zresztą na x-kom też złego słowa nie powiem, choć akurat u nich kupowałem
  • Odpowiedz
@chozi: większość w punkcie po przedpłacie, w przypadku zamówień na adres firmowy wszystko sprawdzamy tylko jeśli opakowanie naruszone. Ze sprawdzeniem paczki przy kurierze przed zapłatą za pobranie - nie powinno być problemu, ale to kwestia już samego kuriera.
Jedyna uwaga (dużo osób na to narzeka na necie) stan magazynowy niekoniecznie pokrywa się z tym co na stronie, ale wtedy w ciągu dnia roboczego dostaje się potwierdzenie ew. kontakt w sprawie
  • Odpowiedz