Wpis z mikrobloga

@webh: Różnica między zwykłym hostingiem a SSD jest kolsalna. Już nawet nie kwestia samej przestrzeni dyskowej ale szybkości transferu. Ja w seohost mam wykupiony, w sumie od niedawna, ale różnice widać. Tworząc strony typu sklepy internetowe to moim zdaniem podstawa.
Zabrania się instalowania na kontach treści obraźliwych, łamiących prawa autorskie i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem,oprogramowania do przetwarzania rozproszonego, oprogramowania służącego do generowania kryptowalut, serwerów gier opartych o technologię JAVA.


@webh: zabrońcie jeszcze ssh ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fdisk: czemu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To ograniczenia głównie dla OpenVZ, gdzie procesory są współdzielone, dedykowane są na KVM i tam sobie możesz uruchamiać co chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@webh: skoro kupuje sobie np. serwer vps to zakładam że będę mógł na nim robić co mi się podoba(dopóki jest to zgodnie z prawem) a więc po co te ograniczenia? Inni dostawcy nie robią takich problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fdisk: spróbuj wziąć gdzieś u konkurencji VPSa na OpenVZ i uruchomić sobie na nim kopalnię jakichś bitcoinów przez dłużej niż kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o aplikację w Java, jest to raczej kwestia umowna - jeśli aplikacja nie będzie zużywać cały czas 100% cpu to raczej nikt nie będzie robił o to problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
spróbuj wziąć gdzieś u konkurencji VPSa na OpenVZ i uruchomić sobie na nim kopalnię jakichś bitcoinów przez dłużej niż kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@webh: nie znam się na sieciowych zagadnieniach więc jak dla mnie to może nawet stać na XYZ a nie na OpenVZ i dopóki pozwala mi robić co chce to będę zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeśli aplikacja nie
nie znam się na sieciowych zagadnieniach więc jak dla mnie to może nawet stać na XYZ a nie na OpenVZ i dopóki pozwala mi robić co chce to będę zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fdisk: KVM daje Ci gwarantowane zasoby - wszystkie, włącznie z procesorem. Mamy też taką opcję.
Serwery na OpenVZ natomiast, procesory mają współdzielone, dlatego cena jest niższa.

tzn. że kupując u was jakąś usługę
szczerze wydaje mi się, że szukasz na siłę czegoś żeby się przyczepić ;-)


@webh: sorry że Cie rozczaruje ale ostatnio szukałem sobie jakiegoś serwera vps i akurat przeglądałem waszą ofertę i przez ten punkt który wymieniłem na początku zdecydowałem się na innego dostawce(nie będę wymieniał nazwy aby nie robić reklamy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sorry że Cie rozczaruje ale ostatnio szukałem sobie jakiegoś serwera vps i akurat przeglądałem waszą ofertę i przez ten punkt który wymieniłem na początku zdecydowałem się na innego dostawce(nie będę wymieniał nazwy aby nie robić reklamy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fdisk: Bardzo mi przykro, że nie zrozumiałeś dobrze punktu naszego regulaminu - wystarczyło zapytać ;-)

Bardzo mi przykro, że nie zrozumiałeś dobrze punktu naszego regulaminu - wystarczyło zapytać


@webh: akurat nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem ;)

4. Zabrania się instalowania na kontach treści obraźliwych, łamiących prawa autorskie i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem, oprogramowania do przetwarzania rozproszonego, oprogramowania służącego do generowania kryptowalut, serwerów gier opartych o technologię JAVA.


@webh: jestem bardzo ciekawy jak z tego punktu miałbym 'zrozumieć' że to dotyczy tylko
akurat nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem ;)


@fdisk: dobra, nie chcę się spierać - miłego korzystania z konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Zabrania się instalowania na kontach treści obraźliwych, łamiących prawa autorskie i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem, oprogramowania do przetwarzania rozproszonego, oprogramowania służącego do generowania kryptowalut, serwerów gier opartych o technologię JAVA.

@webh: jestem bardzo ciekawy jak z tego punktu miałbym 'zrozumieć' że to dotyczy tylko skrajnych sytuacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@webh: nie spieraj się tylko mi wytłumacz jak Twoim zdaniem na podstawie tego
nie spieraj się tylko mi wytłumacz jak Twoim zdaniem na podstawie tego punktu miałbym 'zrozumieć' że to dotyczy tylko skrajnych przypadków?


@fdisk: Sądzisz, że gdyby ten punkt zamienić na "oprogramowanie zużywające dużą ilość zasobów procesora" to sprawa byłaby dla Ciebie lub dla kogokolwiek bardziej oczywista? Bo ja sądzę, że wtedy znalazłaby się grupa osób, które by powiedziały, że ich serwer www spożywa sporo zasobów i nie chciałyby z naszych usług korzystać.
@webh: sądzę że w regulaminie jest jasno napisane co jest zabronienie i nie wspomina o żadnych wyjątkach a Ty chciałeś przycwaniakować i wmówić mi że nie zrozumiałem punktu waszego regulaminu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fdisk: oj tak, zawsze cwaniakuję, bo przecież nie chodzi nam nigdzie o dobro klienta tylko o to żeby go poniżyć, zbanować i pewnie jeszcze pieniędzy nie oddać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłego :-)