Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję znaleźć dobrą szkołę językową do nauki niemieckiego w Berlinie, najlepiej Lichtenrade i okolice. Nauka praktycznie od zera (tylko drzewko w Duolingo zrobiłem) i popołudniami po pracy. Czy ktoś może wskazać jakąś konkretną?

#niemiecki #niemcy #berlin
  • 11
@Vincenzo: Polecam kurs integracyjny (Integrationskurs), szkoly wygooglasz. Dosc intensywny i od zera do B1. Koszt to niecale 200€ za modul 100h (z dofinansowaniem z BAMF). I jeszcze zwracaja polowe jak sie zda certyfikat B1 (banalna sprawa). Jakbys mial jakies pytanai to pisz na priv. Troche info w linku:
http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/DE/Downloads/Infothek/Integrationskurse/Kursteilnehmer/Merkblaetter/630-036_merkblatt-auslaenderbehoerde_polnisch.pdf?__blob=publicationFile
@Vincenzo: Nie wiem, nie mieszkam w Berlinie, lecz w innej części Niemiec, lecz zasada jest taka sama. Idziesz na uniwerek, pytasz w Ausländerbüro o szkoły językowe i dają ci listę. Potem dzwonisz, patrzysz na internecie ceny i opinie. Możesz się jeszcze zapytać kogoś na jakiejś grupie na FB.
@tusiatko Jakie to uniwerki są w Berlinie? :P
@Adrian00
@Vincenzo Freie Universität Berlin, Humboldt Universität i Technische Universität.
Poza tym jest też Volkshochschule, mój znajomy (Włoch) tam robił kurs i uczył się od zera, ale to były chyba 2 albo 3 lekcje w tygodniu po 4 godziny, wiec nie wiem czy to tak łatwo z praca pogodzić. Chyba dotarł tam do B1 i potem prywatny nauczyciel raz w tygodniu.