Wpis z mikrobloga

Wiecie, dlaczego Halloween ma w Polsce tak wielu przeciwników? Nie dlatego , że to satanizmy , niekatolickie , że to z zachodu a zachód to zgnilizna moralna. Prawdziwym powodem jest to, że Halloween jest na wesoło. Dzieciaki z uśmiechem się przebierają i latają po domach, dorośli z uśmiechem dają im słodycze i tyle. W Polsce natomiast jak w lesie. Nie może być nawet CHWILI radości. Naprawdę. Chcesz coś poświętować radośnie? ,, HURR DURR JAK MOŻESZ MAŁY #!$%@?, DZISIAJ JEST 27378 ROCZNICA NASZEJ PRZEGRANEJ W BITWIE POD BIAŁYM NAPLETEM. CZEŚĆ I HAŁWA BOHATEROM!1!1!!!" I te sprawy. Każdego #!$%@? dnia musi być smutna rocznica. Jak nie katyń to Smoleńsk, jak nie smoleńskiej to powstanie warszawskie etc.. Nasze święto zmarłych to już w ogóle festiwal #!$%@? , depresji i nihilizmu. Nic mnie lepiej nie zachęca do pamiętania o zmarłych jak to, że w deszczu muszę odpalać znicze. Chwila zadumy, przestawienie zniczy ,, by tej Goździkowej, co jej mąż ma grób obok, taki gul strzelił z zazdrości " i do widzenia, wracamy do naszego życia, nie pamiętając po 5 minutach nic. Tak raczej nie powinno to wyglądać. Wszystko robimy na pokaz, odwiedzamy groby tylko raz w roku , bo tradycja " . Do dupy z taką tradycją dla samej tradycji
Od razu mówię - nie twierdzą, że halloween jest lepsze. To ,,święto " już dawno zostało wypaczone przez komerchę i kapitalizm, ale...ludzie się bawiąn pamiętają o tym, szykują się do tego mentalnie i fizycznie ( przebrania, dekoracje). Wkładają w to swoje serce, a nie jak u nas ,, podpal znicza, odmów zdrowaśkę i wracaj pić harnasia przed telewizorem "
Wracając do meritum : nie chcemy halloween bo nie pasuje do naszego typu świąt. Jest to dzień na wesoło, podczas gdy dla nas święto bez goryczy porażki /klęski/katastrofy, to nie święto ( wyjątki to : wielkanoc, boże narodzenie [chociaż to co się przy wigilijnym stole słyszy to dramat], sylwester i święto niepodległości [chociaż i tutaj jest bóldupirnie różnych ugrupowań] ). Najpewniej gdyby każdy dzieciak musiał ubrać strój sybiraka a zamiast cukierków dostać gorczycę , to pewnie weszłoby to mocno do naszego kraju. Bo oto nasza mentalność : wieczne przegrywy, z kijem w dupie , bez radości życia

Ty my #!$%@? polacy

Tl;dr





#niepopularnaopinia #zalesie #polakicebulaki #oswiadczenie #halloween #boldupy
  • 21
@Saper9 wole swieto zmarłych w Polsce niz na przyklad w Niemczech.Kolejny dzień w wolny w Niemczech zeby siedzieć dupa/czy sie uchlac, przed telewizorem.A cmentarze w wiekszosci wygladaja tak jak w sierpniu czy lutym.
W Niemczech masz Tanzverbot , czyli w pare swiat w roku nie mozesz zrobic koncertu, dyskoteki itd.Co ty na taki postep zachodu
Prawdziwym powodem jest to, że Halloween jest na wesoło. Dzieciaki z uśmiechem się przebierają i latają po domach, dorośli z uśmiechem dają im słodycze i tyle. W Polsce natomiast jak w lesie.


@Saper9: kolejne urojenia, że Polska to najgorsze państwo świata. No to przecież oczywiste, że Polacy jako jedyni na świecie nienawidzą się bawić i kochają smutek, głód i halucynacje z niedożywienia. To takie logiczne.
@Saper9: moim zdaniem halloween nie pasuje bo z zalozenia( przynajmniej w moim odczuciu) wszystkich swietych ma byc dniem zadumy. dzien wolny przeznaczony do refleksji i wspominania swoich bliskich ktorzy odeszli. jest cos magicznego w widoku cmentarza wieczorem z tymi wszystkimi zniczami. to ze dla niektorych jest to okazja do picia i #!$%@? rewii mody na cmentarzu to ci przyznam racje ze jest #!$%@?. ale gorzej by mnie chyba #!$%@? gowniaki latajace
@Saper9: Zgadzam się. Po prostu my w naszej kulturze nie jesteśmy przyzwyczajeni do radosnych świąt. Wymieniasz Wigilię, Wielkanoc, Sylwester i Święto Niepodległości. Ja osobiście nie wliczałbym nawet tych pierwszych ze względu na to jakie są wymuszone (Wigilia to jeszcze jeszcze, ale Wielkanoc to ma jakiekolwiek znaczenie chyba tylko dla tych naprawdę wierzących, bo dla mnie to taka biedo Wigilia z jajkiem i chrzanem zamiast pierogów). Sylwestra nie nazwałbym nawet świętem, bo
@Saper9: "Najpewniej gdyby każdy dzieciak musiał ubrać strój sybiraka a zamiast cukierków dostać gorczycę"

Moja naburmuszona i skacowana polska gęba przybrała na chwilę kształt przypominający uśmiech
@Saper9: ja #!$%@?. Nie wiem czy ja się obracam w jakichś mało polskich kręgach czy co, ale nie spotkałem się osobiście z podejściem "raz w roku zapalić znicza i do domu". A co do pretensji o halloween - problemem nie jest to, że wesołe, tylko to że bezmyślnie skopiowane z hameryki. Skoro na codzień spotykasz się tylko z ludźmi wyznającymi kult cierpienia, to współczuję, bo ja czytam o tym tylko na
@Saper9: Ogólnie masz 100% racji, ale trzeba prawilnie przypomnieć, że 1 listopada jest Wszystkich Świętych - święto jak najbardziej radosne, bo jest to tak jakby dzień imienin wszystkich świętych. Dopiero Zaduszki czyli 2 listopada jest dniem, kiedy wspominamy zmarłych i dumamy nad życiem.
A Halloween było w Polsce już dawno, wystarczy przeczytać "Dziady" Mickiewicza. Ludzie się zbierali, wołali zmarłych, mieli dla nich w #!$%@? jedzenia, dla zmarłych dzieci zaś słodycze.