Wpis z mikrobloga

Grzebiąc się w archiwach dostępnych w internecie doszukałem się informacji, że mój przodek zmarł w roku 1809 w wieku siedemdziesięciu kilku lat. Nie wiem gdzie się urodził. Nie znam jego rodziców. Starszych archiwów nie ma. Wiem, że ów przodek był opisany jako chłop. Wiocha w której żył znajduje się na terenie obecnej Suwalszczyzny, ówczesnego WKL. Gdzie mogę dalej szukać informacji? #genealogia
  • 7
@kartofel: Metryki z przed 1808/9 mogą być tylko i wyłącznie w archiwach diecezjalnych. Szanse, że starsze księgi są w parafii, są niewielkie. Jeśli starszych metryk nie ma, to w zasadzie koniec zabawy. Zostają ewentualnie źródła pozametrykalne - spisy parafian, supliki chłopskie, czy podobne - ale to są źródła bardzo rzadkie i raczej nie dają możliwości poznania kolejnych pokoleń rodziny.
@Domowik @kartofel A nie byla czasem w obszarze Prusów Wschodnich? Pytałam kiedyś w archiwum w Malborku o akta powyżej Mazowsza wzwyż na mapie i powiedziano mi że sporą część akt wywieziono z tych terenów do Berlina.