Wpis z mikrobloga

Eleganckie, tylko jak skasuje linijkę, to nie umiem dodać przypisania do pola klasy, np.: newTop.value = i - to trzeba jako oddzielne klocki podokładać?
@Lord_Fixer: Dziwnie rzeczy pisze się na studiach, ale bez obrazy, to gówno jakieś jest, zupełnie niepraktyczne. Choć "grafika" mi się podoba. Przydały by się jakieś akcje pod prawym przyciskiem myszy.
@cevilo: Ja projekt traktuje jako praktyczny, do uczenia podstaw programowania. Musisz być tez świadom, że jest to najczęściej praca jednej osoby, poza tym decyzja o wyborze tematu zapada na 3 roku, kiedy jeszcze większość nie ma doświadczenia zawodowego a do tego wiedzy domenowej. I wtedy taki "praktyczny" projekt rozlatuje się jak domek z kart w starciu z ekspertem w danej dziedzinie.
@cevilo: @Lord_Fixer:
Przy okazji taka ciekawostka, Joel Spolsky kiedyś pisał, że właśnie zrobienie tego typu projektu premiowałby zatrudnieniem. Jakiegoś smutnego CRUDa z paroma tabelkami da radę zrobić prawie każdy.
@cevilo: Od praktycznych projektów mam pracę i tam je robię. W domu wolę się pobawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby nie klepać tylko korpo-CRM'ów :P

@piotrb: Dzięki. Możesz też pisać kod, tylko w tym momencie działa to tylko w postaci "jeden klocek na raz". Ale są podpowiedzi, więc można szybko sobie go z nich wybrać :)
@FNwsk: Pewnie w wolnych chwilach będę się nim dalej bawił. Trzech nauczycieli ze świata, po zobaczeniu projektu, dało mi znać, że chce spróbować go wykorzystać podczas zajęć z uczniami. Możliwe więc, że niedługo będę wiedział jak sprawuje się w terenie. Wtedy też powinienem być w stanie określić dalszy kierunek rozwoju. Póki co traktuję go w dużej mierze jako prywatną wizytówkę. Ale raczej nie mam zamiaru zaniechać jego wspierania.
@FNwsk: Dużo osób mówiło, że prefixowa notacja, którą trzeba używać podczas ręcznego pisania kodu est nieintuicyjna. To postaram się to zaadresować. Arytmetyka wskaźników, może nawet ważniejsza rzecz. No i jeszcze chcę w najbliższe przyszłości dodać możliwość dzielenie się kodem przez url (gdzie teraz można go co najwyżej pobrać na swój komputer i wczytać z pliku).
@FNwsk: Ogólnie działa to teraz tak, że pisząc można wstawiać co najwyżej jeden bloczek w danym momencie. Więc nie można wpisać "var c = 33", trzeba wybrać bloczek tworzenia zmiennej, a dopiero następnie go uzupełnić. I właśnie ten dodatkowy mechanizm interpretacji wpisanego przez użytkownika kodu chcę dodać, aby takie ograniczenie już nie istniało. (+ wartość true ma specjalny bloczek).
Pobierz Lord_Fixer - @FNwsk: Ogólnie działa to teraz tak, że pisząc można wstawiać co najwyże...
źródło: comment_eHH2cz1wFfLTl7IW059aoRPHfNr5FPLc.jpg
@Lord_Fixer:
Teraz chyba jeżeli wpisze się błędny kod (czyli nie wybierze bloczku), to tak jakby wyłącza się wyszukiwanie bloczków, kiedy pisze się od nowa w tym samym.

Edycja:
W jaki sposób będzie przebiegać interpretacja?
@FNwsk: Tak, trzeba usunąć wstawiony bloczek. Nie trzeba go jednak przeciągać, wystarczy wcisnąć na klawiaturze. Jest to spowodowane faktem, że ten domyślny bloczek, który jest wstawiany z tekstem to jest już sięgnięcie po zmienną. Więc trzeba go usunąć, aby wstawić poprawny.

Jeszcze nie wiem, jak konkretnie będę to interpretował, ale na pewno każdy z elementów będzie miał określoną siłę wiązania i będę tworzył z kodu jakieś drzewo rozbioru.
@Lord_Fixer:
A co sądzisz o podejściu aby kiedy w bloczku usuniemy cały tekst, to byłoby to równoważne z usunięciem tego bloczka i rozpoczęciu pisania od nowa?
Moim zdaniem taka konieczność ręcznego usuwania jest mało intuicyjna i wygodna.
@FNwsk: Mam taką nadzieję :) W razie czego postaram się to jeszcze rozpromować robiąc kilka filmików instruktażowych na YT. A jeśli to nie wypali, to i tak całkiem przyjemnie się mi to pisało i nie uważam tego za czas stracony ( ͡ ͜ʖ ͡)