Wpis z mikrobloga

Mam pewien dylemat odnośnie sposobu nauki. Po ogarnięciu podstawy C#, składni, pętli itd. zacząłem oglądać tutoriale na pluralsight. Oglądam, robię to samo co prowadzący, jednakże mam wrażenie że beż chodzenia za kimś za rękę, nie jestem w stanie nic zrobić. Wiem że wiąże się to z małą wiedzą i praktyką na temat programowania. Jednakże nie potrafię ugryźć czegoś sam. Tj. dużo rzecyz mógłbym ogarnąć za pomocą pętli itd. ale jak znajduje gotowy kod i widze że są tam jakieś różne dziwne funkcję, to popadam w lekką konsternację.
Wziąłem się za prostą grę w konsoli 2048. Przeglądając gita znalazłem już ją napisaną, więc z ciekawości chciałem sobie popdatrzeć jak to wygląda (https://github.com/kflu/2048). Jak większość rzeczy rozumiem, tak jest tam też parę skomplikowanych udziwnień na które bym nie wpadł. I tu rodzi się pewne pytanie, jak wy zaczynaliście. Pisząc cokolwiek, skupialiście się na tym żeby to jakkolwiek działało, a następnie z biegiem czasu, usprawnialiście kod? Nie ukrywam że trochę naczytałem sie o czytelności kodu, jego optymalizacji, co ciągle siedzi mi w głowie, przez co mam wrażenie że pisząć coś łopatologicznie, robię to źle. Jak to w końcu jest w praktyce?
#naukaprogramowania #csharp
  • 16
@Rymwnickumym: Wbrew temu czym zasrany jest Internet, tj. "Programowanie jest cool", "dwa tygodnie i możesz szukać pracy", "programowanie takie łatwe, każdy może programować od ręki", programowanie nie jest łatwe. Co więcej, jest trudne. To takie samo rzemiosło jak mechanika, elektrotechnika, czy inżynieria lądowa i do opanowania go potrzeba na ogół takiej samej ilości czasu.
Niestety, jeżeli chcesz się tym zająć, to musisz przygotować się na wiele godzin nauki zanim zaczniesz
@Rymwnickumym: Tu nie ma specjalnej filozofii.

Jeżeli siedzisz na tyłku i robisz cokolwiek w kierunku programowania, to robisz to dobrze.

~ greebqmaster

Moim zdaniem, jeżeli uczysz się czegoś dla siebie, tj. bez przymusu i nałożonych krótkich norm czasowych jak np. na uczelni, przede wszystkim nie możesz się spinać, że coś Ci nie idzie. Po prostu idzie Ci wolniej. Czasem nawet nie idzie Ci wolniej od innych, czy wolniej wg kogoś,
@Rymwnickumym: !!!!!
Ultra gratulacje! Cieszę się całym sercem, że Ci się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat Twojej przygody z programowaniem? Na pewno zapamiętam i podejrzewam, że nie raz dałoby się to wykorzystać, aby pomóc innym, tj. klonom Ciebie sprzed 7 miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@greebqmaster:
Od momentu pierwszego posta, napisałem owe 2048 w konsoli. Trochę miałem zabawy przy tym ale był to dla mnie bodziec by działać dalej. Następnie od razu wziąłem się za ASP.NET by koniec końców na tym chciałem się skupić. Bardzo pomógł mi 3-częściowy kurs z pluralsight, tutaj link https://www.pluralsight.com/courses/full-stack-dot-net-developer-fundamentals. Jednakże nie robiłem tego samego co Mosh, a własną aplikację idąc za jego radami. Bardzo fajną sprawą jest podział na rozdziały każdego