Wpis z mikrobloga

Po dłuższych testach uważam Xiaomi Router 3 za bardzo udany zakup. Spisuje się bardzo dobrze ale fantastyczne jest w nim oprogramowanie. Jeszcze nie widziałem nigdy tak prostego i przystępnego dla laika konfigurowania sprzętu. Świetnie zrealizowane zarządzanie przydzielaniem prędkości, można ustawić limit dla danego urządzenia albo priorytety gdzie router zarządza automatycznie wedle tych priorytetów. Poszczególnym urządzeniom można zezwalać na wejście np. tylko na dane strony z listy lub wpisywać strony na czarną listę czyli dane urządzenie na tak wpisaną stronę nie wejdzie.
Oczywiście dostęp do pamięci podłączonej przez usb, zdalne "zlecanie" pobierania jakichś plików na pamięć, upload zdjęć z telefonu automatyczny, zdalny (poza macierzystą siecią wifi) dostęp do plików czyli taka własna chmurka, oczywiście przydzielanie poszczególnym urządzeniom dostępu do tego dysku.
Jest również opcja wyłączania sieci w określonych godzinach, całej sieci jak i dostępu internetu dla poszczególnych urządzeń.
Przez tydzień fisiowania raz gdzieś na 5s złapał jakąś przymułkę co widac było na wykresie zużycia procesora bo skoczyło do 100%.
Pełne, zdalne zarządzenie routerem poza jego siecią wifi przez aplikację w telefonie.

Sprzęt za 110zł dla mnie po prostu petarda, nie wyobrażam sobie, że można to zrobić lepiej. Jedyny minus jak pisałem to porty 10/100Mbit i USB 2.0 ale router kosztował 30 dolarów! A no i jest 5GHz czyli dual radio :)

#xiaomi #router #internet #komputery #sieci #siecikomputerowe
elemenTH - Po dłuższych testach uważam Xiaomi Router 3 za bardzo udany zakup. Spisuje...

źródło: comment_OUBnI2ceatfQUgGpKoz041POxctetVvK.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@kocot: zasilacz dołączony jest 12V 1A czyli ~12W, nie wiem ile zjada nie mierzyłem. Zasięg jest całkiem dobry, niestety 5GHz bardzo słabo idzie przez ściany ale na 2,4GHz jest OK, router mam na górze pod sufitem a na dole wyciągam pełną prędkość mojego internetu czyli 40Mbit
  • Odpowiedz
@qbicone: nie planuję, oryginalnym softem zajebiście się zarządza, proste wszystko jak budowa cepa i działa wyśmienicie.

@kocot: jakiego wsparcia? W jakim sensie? Aplikacji na telefon?
  • Odpowiedz
@elemenTH:
­>­kupowanie chińszczyzny z zamkniętym oprogramowaniem
lol, enjoy you backdoor
­>­zdalny (poza macierzystą siecią wifi) dostęp do plików czyli taka własna chmurka
to od kiedy serwer FTP awansował do rangi
  • Odpowiedz
@vvkurvv_ostry: obudowa jest najwyżej letnia, w porównaniu z poprzednim np. routero-modemem lte zte mf28 to xiaomi jest chłodny

to od kiedy serwer FTP awansował do rangi "chmury"?

czym się różni chmura od ftp? Tak po prawdzie to niczym, kwestia oprogramowanka do używania tego ftp bo przecież można zapisywać tam wszystko kwestia tylko żeby było to proste i wygodne a w przypadku apki xiaomi jest.

lol, enjoy you backdoor

to już
  • Odpowiedz
@elemenTH: przecież jakbym czytał opis routera Asusa, za stówę masz router bez gigabitu, z prostym interfejsem, wszystko ładnie pieknie i bez problemu, połączeń nie zrywają, serwer ftp i usb też jest, tylko tyle że nie trzeba zamawiać z chin tylko z polskiego sklepu
  • Odpowiedz
@keepsta: chciałem po taniości przetestować radio 5GHz, przeglądałem ali i mnie się rzuciło w oko to cudo, spróbowałem i jestem mega zadowolony. Opisuję bo może ktoś się zastanawia, jest tu sporo fanów siałmi.
  • Odpowiedz
@keepsta: ja nie siedzę w branży ogólnie, używam tyle co do siebie ale mój dostawca internetów i jego monter byli pozytywnie zaskoczeni chińczykiem, kopary im opadły jak poznali cenę :)
  • Odpowiedz