Wpis z mikrobloga

@OdyniecBojowy: w kwestii postrzegania ludzi i ich zachowań to Król Szczurów i Zaproszenie do Moskwy, a spojrzenie na świat to chyba najbardziej Paragraf 22... zacząłem częściej i łatwiej dostrzegać logiczne sprzeczności, a niektóre z nich zaczęły mnie nawet bawić, zmienił też moje poczucie humoru :)
  • Odpowiedz
Jaka książka najbardziej zmieniła Wasze myślenie, spojrzenie na świat i ludzi?


@OdyniecBojowy: "Łysek z pokładu Idy" zanim to przeczytałem myślałem ze to o łysym marynarzu, okazało się że nie.
  • Odpowiedz
@OdyniecBojowy: "Solaris" S. Lem. Przeczytałem jako młody chłopak, który wierzył, że dla nauki i rozumu nie ma żadnych ograniczeń i że kiedyś pojmiemy jak dokładnie funkcjonuje świat. Lem dość brutalnie złamał we mnie ten optymizm i odtąd do wszystkiego podchodziłem bardziej sceptycznie. W ogóle niemoc naukowców to chyba jeden z głównych motywów jego twórczości.
  • Odpowiedz
@OdyniecBojowy: może to głupie ale metro 2033. Odkąd ją przeczytałem uzależniłem się od niej. Te barwne opisy i odczucia bohaterów którzy pili herbatę z grzybów, ehh ide sobie zaparzyć wody ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@OdyniecBojowy: W moim życiu przeczytałem dwie książki. Jedna z nich to „Ojciec chrzestny”. Gdybyś ją przeczytał, to wiedziałbyś, że pieniądze to nie wszystko, że nie zdradza się przyjaciół i nie dmucha ich żon. Ale, niestety, napchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych.
  • Odpowiedz