Wpis z mikrobloga

#motocykle

Motomirki szukam motunga dla siebie, naked, pojemność 6xx. Do wydania 10-15k.
Mam na oku kilka opcji, zapraszam do udziału w ankiecie który sprzęt wybrać :)

Którego nakeda wybrać?

  • Honda Hornet 23.0% (20)
  • Suzuki Bandit 12.6% (11)
  • Suzuki SV650n 10.3% (9)
  • Yamaha FZ6n 17.2% (15)
  • Yamaha XJ600 6.9% (6)
  • Ducati Monster 19.5% (17)
  • Kawasaki ER6n 10.3% (9)

Oddanych głosów: 87

  • 27
@rrobson: również stoję przed tym dylematem. Do ankiety dorzuciłbym Suzuki GSR 600.
Osobiście doszedłem do wniosku że brałbym z powyższych to co by było w najlepszym stanie.
@rrobson: Brałbym Hornet, SV, FZ, Monster fajny do jazdy, ale wolę się trzymać Japonii ze względu na serwisowanie.
Jak pierwsze moto, to Hornet to już IMO spora moc. XJ to bardzo zachowawcza opcja nawet na pierwsze moto. Bandit jak dla mnie ciężki i nudny, ale ma swoich zwolenników. ER6n technicznie spoko, ale wolę klasyczny look nakedów z okrągłą lampą, ten styl do mnie nie przemawia i odrzucam go głównie za wygląd
@rrobson: @mor3nko: @infamouSs: mam za sobą dwa sezony na GSR 600. Fajnie jeździ, jest dość agresywny, mocy nie brakuje. Hamulce niezłe, chociaż pewnie warto poszukać z ABSem. Powyżej 140km/h wieje i to bardzo, mimo małej szybki którą posiadam. Z serwisu przez ten okres to robiłem regulacje luzów zaworowych, czyszczenie i synchro przepustnic oraz wymianę świec. Do tego wymiany płynów.
Jeździłem też FZ6 Fazer i jest to bardzo fajny, przewidywalny
@rrobson: a gdzie tym będziesz jeździł? Miasto, tereny podmiejskie, trasa? Na miasto bierz coś z 2 cylindrami (przy czym od razu odpuść sobie Ducati). W innym przypadku stawiam na 4 cylindry Fz6, Hornet, Xj6, Bandit - wg mnie w tej kolejności.
@Varien: wygląd Mt-07 mi jakoś nie podchodzi
@wittorio007: głównie dojazdy do pracy czyli miasto + tereny podmiejskie (poza zabudowanym). Raz na jakiś czas poleciałbym w trasę koło 200km, bez żadnych maratonów
@rrobson: Skąd jestes? Jak z okolic stolicy i chcesz się przysiąść/przejechać ER6N z 2009 to odezwij się na pw.
Na Twoim miejscu skupiłbym się na określeniu potrzeb. Czy bardzo zwracasz uwagę na spalanie? Jaką sprzęt ma mieć moc? Różnica między 70 a 100 KM - a tak jest w Twoich propozycjach to dużo. Z drugiej strony każdy z tych motocykli powinien być w miarę mało awaryjny, palić przyzwoite ilości paliwa i
@wittorio007: zachodnia Polska, więc kawałek niestety jest. Ale dzięki za ofertę, jak będę w okolicy to na pewno się odezwę.
Głównie chciałbym aby sprzęt był mało awaryjny, dlatego trochę obawiam się Ducati. Co do mocy to nie jestem jakimś maniakiem, ale też nie chciałbym żeby mi się moto za szybko znudziło :)
Przydałby się też dobry dostęp do części zamiennych w razie jakby coś się posypało.