Wpis z mikrobloga

#horror #filmnawieczor // autorski: #crystalhills

Dobrze ludzie mówili o tym filmie na mirko, więc i ja się za niego zabrałem:
It Follows

Pierwsze co rzuca się w oczy i w uszy to świetna oprawa audiowizualna. Muzyka jest oryginalna jak na ten gatunek, ujęcia momentami przepiękne.

Natomiast fabuła to jest #!$%@? rollercoaster #!$%@?. Ogólnie pewien gość widzi ludzi, którzy za nim podążają, jak sam finał mówi. Dlaczego to robią? Bo przespał się z jakąś laską. I podobno żeby pozbyć się tych... duchów? Chodzących chorób wenerycznych? Cokolwiek to jest, musisz również się z kimś przespać, tak przekazuje się ten fant.

Sam pomysł jest niewątpliwie czymś nowym w gatunku, mnie jednak nie przekonuje. ALE:
Co do samych straszaków, tutaj sprawa jest całkowicie inna. Tylko osoba zarażona je widzi, może to być ktokolwiek, gdziekolwiek, poruszają się powolnie, wyglądają dość osobliwie. Zdecydowanie na plus.

Horror o wenerach, tego jeszcze nie było. Zdecydowanie warto obejrzeć, bo co jak co, ale jest przede wszystkim oryginalny.

No i główna aktorka znów jest przepiękna, a to już pół dobrego horroru, co nie?

@sejsmita może coś dopowiedzieć, bo ma własne rozkminy na temat filmu.
Pobierz crimsontides - #horror #filmnawieczor // autorski: #crystalhills

Dobrze ludzie mów...
źródło: comment_SE6nw12E7Rb0OsRpqu1pz1p2DRHdPeT0.jpg
  • 6
@wiezefabryk: Rozkminiałem ten film w kategoriach materializacji seksualności i mooooże chorób wenerycznych, ale link od Ciebie to coś czego nawet nie brałem pod uwagę. Pewnie dlatego, że nie znam realiów Stanów, ciekawe spostrzeżenie.

Jednak jako "po prostu dobry horror" ten film nie podobałby mi się. Za bardzo enigmatyczny, wręcz pusty. Moim zdaniem, to właśnie "rozkminy ocb" wpływają na pozytywną ocenę.
@wiezefabryk: Budowanie klimatu jest pierwsza klasa, strach i niepewność też. Chodziło mi tylko o fabularny aspekt, który byłby, moim zdaniem, ułomny gdyby nie metaforyczność skłaniająca do przemyśleń. W żadnym razie nie podważam technicznych i pochodnych tychże aspektów filmu. :)