Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane z ubezpieczeniami nie polecamy czytać Newsweeka, a przynajmniej dzisiejszego artykułu na temat podwyżek OC :(

Wyjaśnienie błędu w artykule:
Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych samochód zarejestrowany w Polsce musi być ubezpieczony od momentu rejestracji, bez nawet 1 dnia przerwy (w innym wypadku naraża się na karę za brak OC). Zdecydowanie nie radzimy jeździć bez OC przez 2 tygodnie ;)

#samochody #motoryzacja #mfindmirkom #ubezpieczenia #oswiadczenie
Pobierz mfind - W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane z ubezpieczeniami nie polecamy ...
źródło: comment_YmWpzT0Jn8tgGaFXs5c1Kdt9zdq7WLkd.jpg
  • 13
@mfind: Co się stanie jeśli kupie samochód który stał np. 5 lat w krzakach bez oc? Powiedzmy kupuje go w środę i już w środę jestem u agenta i kupuje nowe oc (żeby mieć wszystkie umowy podpisane tego samego dnia co kupno). Ewentualne kary przechodzą na mnie czy wtedy jest się czystym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michok1984: Zależy o jakim okresie się mówi. Nasze analizy to:
- podwyżka w ciągu 2015 średnio o 19% w górę
- podwyżka od stycznia do czerwca 2016 to średnio kolejne 38% w górę

Niedługo rzucimy info jak to wygląda od czerwca do końcówki roku, może trochę wcześniej
@mfind: a ja mam inne pytanie, może mi odpowiecie :) jeśli kupię samochód od kogoś kto ma te 60% zniżek, OC jest wykupione np jeszcze na kolejne pół roku. Ja mam 10 czy tam 20% zniżek - szczerze nawet nie wiem - to kupując ten samochód mam OBOWIĄZEK zgłosić się do ubezpieczyciela, żeby zrobił mi rekalkulacje i MUSZĘ przepisać to OC na siebie, czy wystarczy że przerejestruje samochód i będę jeździł
@pyskaty92: Po zakupie możesz bez problemu jeździć na tej polisie do końca i nie masz obowiązku zgłaszania tego do ubezpieczyciela, ALE zdecydowanie radzimy to robić. Po zakupie należy kontaktować się z ubezpieczycielem, aby dopytać czy nie będzie robiona rekalkulacja na Twoje dane. Tym sposobem dowiesz się od razu, czy ubezpieczyciel będzie wymagał dopłaty do otrzymanego OC. Jeśli się okaże, że tak i są to duże pieniądze wtedy możesz wypowiedzieć OC i
@mfind: o, dziękuję za szybką i rzetelną odpowiedź, teraz już wszystko jasne. Jeśli można przy okazji się dowiedzieć to mam jeszcze jedno pytanie - prawo jazdy mam od marca 2012 roku, a zamawiając polisę OC np przez internet trzeba podać lata bezszkodowej jazdy itd. Problem w tym, że przewinęło się u mnie już sporo samochodów, niektóre miałem powyżej pół roku, niektóre tylko 2-3 miesiące, jednym zaledwie jeździłem półtora roku. Czy to
@pyskaty92: Samemu w takiej sytuacji jest ciężko policzyć (a już zwłaszcza jeśli masz poniżej 26 lat). Jednak u nas, bez problemu pobierzemy informację o Twoich zniżkach z bazy UFG (na podstawie imienia, nazwiska i PESEL) także nie musisz znać dokładnie ile masz zniżek (generalnie przyjmuje się 10% na każdy rok bezszkodowej jazdy). Do tego jeśli chcesz mieć sam wgląd do takich danych i wiedzieć czy wszystko zgadza się w UFG to