Wpis z mikrobloga

#poznan

co u was zobaczyć ciekawego jak mam do dyspozycji 1.5 dnia? jakieś polecane atrakcje? za galerie handlowe dzięki, ale nie :P

i jeszcze jak z parkowaniem w mieście/centrum. płatne? jak tak to w jakich godzinach i czy można kartą czy mam się uzbroić w gotówkę?
  • 13
@Sihill_pl: dlatego zapytałem, bo jest tam milion rzeczy, które też mogę sobie znaleźć w google ( ͡° ͜ʖ ͡°)

poza tym pokaż mi fragment o parkowaniu, bo jak znam choćby informacje dostępne w necie a rzeczywistość w Gliwicach to kto nie jest na bieżąco może się zdziwić
@ilmash: wszystko płatne jeśli chodzi o parkowanie, atrakcji nie ma żadnych w poznaniu. Stary rynek, malta, zoo ale gówniate, termy drogie, na UEP wjedz na 18naste pietro i popatrz na widoki
@ilmash: no więc wszędzie karty ale parkingi bilonem więc troche sie przyda. Uważaj na korki po 17. Atrakcje tak średnio u nas sa raczej użytkowe rzeczy typu puby kina escape roomy bilardy itd Koziołki właśnie sie uderzaja więc nie zdążysz :D
@wte_i_wewte: nie no, jutro wyruszam. miałem jechać w góry, ale prognoza pogody zmieniła mi plany. a w Poznaniu jeszcze nie byłem, od kolejnej wizyty będę miał jakiś obraz w głowie i coś poogarniam

@Pszesmiewca: ja zwiedzam głównie parki, miejsca widokowe, stare części miasta. warto się wybrać na widokową w Dziewiczej Górze po drodze albo nawet specjalnie?
@wte_i_wewte: możesz płacić tez przez aplikacje za płatne parkingi ale zaa szyba musisz zostawić karteczkę ze płacisz z Mobilet ;) jest to tez mega wygodne bo parkometry nie zwracają kasy i w ten sposób jak masz w drobnych tylko 5zl a chcesz stac max godzinę czyli 3zl to przepada Ci bez sensu hajs a w mobilecie to Ty ustalasz ile stoisz a jak Ci sie przedłuży to nie musisz wracać do
@ilmash: z parków to polecam Park Wilsona od razu w paku mieści się Palmiarnia , jak lubisz trochę egzotycznych roślin pooglądać to będzie ok ;) Jeśli bardziej interesuje cię kwestia zabudowy militarnej to polecam Cytadele. Dawny fort Winiary przerobiony na park, ale można coś tam jeszcze zobaczyć ;) o Dziewiczą górę warto zahaczyć jeśli masz po drodze, z trasy bym specjalnie nie zjeżdżał. te miejsca co podałem mają parking darmowy. Jeśli
@ilmash: 1. Zamek (nie wchodzić raczej, ale obejrzeć sobie z zewnątrz, bo zwiedzenie tych wszystkich pomieszczeń to cały dzień)
2. Stary Rynek (zobaczyć wszystko co dookoła Ratusz, Odwach )
3. Malta (jezioro)
4. Ostrów Tumski
Więcej raczej nie zdążysz.
@mozzq: spoko, jestem dość mobilny na piechotę, może się sprawdzi ;)

@sekuranka: no widzisz, da się jednak :) korzystam z mobiletu, więc jak można u was płacić za parking to fajna sprawa, pewnie skorzystam. jak pisałem głównie wędruję po parkach i oglądam starą zabudowę z zewnątrz, do muzeów wbijam raczej wyłącznie jak jest to jakieś ciekawe muzeum(tortur, sedesów lub klamek okiennych)

@Pszesmiewca: przejrzę dokładniej to co wymieniłeś i coś