Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie logika wykopu. #microsoft jest w stanie tworząc porządnego surface phone'a i dodając basha zmieść apple z powierzchni ziemi, jeśli dostarczy narządzie dla grafików (nie znam żadnego ze znajomych konstruktorów maszyn architektów i artystów, którzy nie zachwyciłby się surface studio), developerów (bash na windowsie byłby zajebisty).

Sprzężenie telefonu komputera i innych urządzeń na zasadzie ekosystemu jaki ma #apple w segmencie biznesowym rozniosłoby #android w pył a apple zmusiłoby do innowacji.

Co robią wykopki?
Porównują bebechy Surface Pro do peceta XD.

Szanuję i kibicuję microsotowi.

Użytkownik ekosystemu apple a wcześniej całego zastępu linuchów.
  • 25
@Utiopa: Wiesz, ten surface studio nie jest celowany totalnie pode mnie, ale mój brat kupi go na 90% XD w ogóle składaki w zastosowaniach biznesowych XD I cena ~$3k też jest niezła jesli touchscreen będzie tak dobry jak zapowiadają. Jak na #!$%@?ą deskę kreślarską to jest tanio :D
Ale tu jak napiszesz że macbooki pro są tanie patrząc na to co oferują względem konkurencji w swoim segmencie to Ci zaczna wysyłać
bo jak Polak


@Papasanbaba: bardziej podciągnąłbym pod to wiek niż narodowość. Sporo z mojej rodziny jest niespecjalnie technicznych a jakoś nie ma problemu ze zrozumieniem, że za sprzęt klasy premium płacisz premium. i nie płacisz za bebechy czy moc silnika w przypadku samochodów, ale za wykonanie serwis gwarancyjny i całą otoczkę bezpieczeństwa.

Ale jak ktoś o pracy słyszał tylko w radio lub telewizji :)
@martwy_kotek: Rzecz troche w tym, że Surface studio jako takie wiele nie wnosi - tablety graficzne z ekranem istnieja od dawien dawna i kto profesjonalnie potrzebuje - ten od dawna już ma.

Mam wrazenie, ze MS nie rozumie jednej rzeczy - ze obecnie malo kogo obchodzi kompletna rewolucja, a profesjonalistow jeszcze mniej.
Zobacz jaka droge przeszedl Windows chociazby od wersji 7 - dodali po drodze #!$%@? kafelki, jakies peloekranowe apki z
@martwy_kotek:
Ty jesteś użytkownikiem ekosystemu Apple, ja również. Ale doniedawna byłem użytkownikiem MS - Windows 10 i WIndows phone. Problem Microsoft jest tai, że kto raz się na nich przejechał już tam nie wróci. WP7 - porzucone, WP8.1 również mimo zapewnień że wszystkie telefony dotstaną aktualizację. Rozwój powolny, w czaśie jak porzuciłem Lumię 920, na Androidzie wyszło z 6 pełnoprawnych wersji systemu, nie mówiąc o iOS. Windows 10 tak zachwalany przez
Wykopki psiocza na Apple, bo dla wiekszosci sa to sprzety za drogie i nieosiagalne finansowo. Sytuacja sie zmienia, gdy nagle Cie stac i to kupujesz.

Moj 15 letni brat tez ma bol dupy, ze mam Maca, iPada i iPhone - ze drogie, beznadziejne, ujowe. Ale jak patrzy jak to wszystko ze soba dziala, ladnie wspolgra i sprawia, ze nie trace czasu na #!$%@? to jestem przekonany, ze gdyby sam to mial to
brakuje mi ekranów roboczych i basha


@martwy_kotek: Hmm, ale już chyba W10 ma? Czy nadal trzeba doinstalowywać programy, które to umożliwiają? A co do basha, to wiesz... masz Power Shell ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@natjes: @chrzanu180: wow, mozna zapuscic grepa i finda, re-wo-lu-cja. Gorzej, jak chcesz odpalic cokolwiek innego bardziej wymagajacego - node chociazby nie mowiac o jakichs tam vagrantach, pcapach czy dockerach, rkt.
Niby to ubuntu, ale tez nie do konca dziala... słabo.
@martwy_kotek: gościu, ale M$ już miał swój moment, wprowadzał WP, potem do 8.1 było w miarę spoko a zobacz co zrobili później. Win10 to pierwszy system od starych czasów przed Win7 gdzie widuję bluescreena co tydzień-dwa, no ja #!$%@?ę, a nie używam hehe laptopa tylko biznesowego Della z gwarancją ProSupport.

wniosek z ostatnich lat dla mnie jest jeden: rozwiązania i pomysły może i mają niezłe, ale potrafią >wszystko< #!$%@?ć, tak dokumentnie