Wpis z mikrobloga

Tak mi się przypomniało jak kilka lat temu cukrownie w Polsce w większości chyba niemieckie stworzyły sobie oligopol lub tez inaczej zmowę cenową i postanowiły że #!$%@?ą nas z kasy. Nagle wywindowały cenę cukru z ok 2 na 5 zł, oni nie wiedzieli że spryt po wojnach i tylu latach komunizmu mamy we krwi, zaraz prawienie ziomki weszły na stronę Lidla w Niemcowi i okazało się ze u Niemców cukier po ok. 2 zł . Błyskawicznie pojawili się handlarze cukrem , oferty na Allegro itd. Piekarnie , cukiernie i inne zakłady brały cukier z Niemiec. Ten po 5 zł nie schodził. Z marketów w Niemcowi brali całymi busami aż musieli wprowadzić ograniczenia. Drogi cukier nie schodził, zapasy rosły, cena w końcu i u nas spadła do ok 2 zł , oligopol został złamany. Byłem dumny z naszej przedsiębiorczości i błyskawicznej reakcji rynku. #polska #gospodarka #heheszki
  • 5
  • Odpowiedz
@Zdzislaw300: Haha. Pamiętam jak dziś. Wracałem akurat przez Niemcy jak zadzwonił mój ojciec bym zajechal pod jakiś sklep po cukier xD przemyciłem wtedy chyba 40 albo 50 kilo :D
  • Odpowiedz