Wpis z mikrobloga

W pobliżu przystanku "Biskupa Prandoty" przy stacji benzynowej BP Rogatka powstał kawalątek drogi rowerowej. W kilka godzin po jego ukończeniu, rozjechany został pierwszy rowerzysta (rower na trawie, rowerzysta chyba w karetce, policjanci na chodniku). Zatoka dla autobusów to ulubiony skrót dla cwaniaczków pragnących ominąć korek na al. 29 listopada. Bardzo im się wtedy spieszy, więc podobnych sytuacji może być więcej.

Poniżej przybliżony przebieg nowego odcinka ddr i miejsce kolizji.

#krakow #rowerowykrakow #rower
Pobierz
źródło: comment_QCGLgqZBNNyYBGpS0iuRidHLljE7JSjV.jpg
  • 12
@metaxy: w tym miejscu jest bardzo dużo "cwaniakowania" kierowców, część dojeżdżających od Prandoty czeka na prawoskręcie na światłach, część wbija na skróty przez stację i dalej buspasem a część (tych jadących prosto) wbija na zatokę dla autobusów. Tam powinien być znak, że przystanek jest tylko dla autobusów ale komuś się zapomniało.
Prawy skrajny pas przed skrzyżowaniem jest oznakowany jako "BUS-PAS" i normalnie to wjazd jest dla osobówek (czy tam powinien być)
Chodzi o to, że auta omijają tamtędy korek. Przynajmniej ja tak to rozumie


@wspodnicynamtb: @Cyfranek: A to Pana serdecznie przepraszam. Źle zrozumiałem. Choć ja w takim razie tego nie rozumiem ni cholery, bo przecież autem nadrobi kilkanaście metrów, a potem musi się włączać do ruchu..
@metaxy: Ulubione zachowania kierowców w tamtym miejscu to jazda na wprost z pasa do prawoskrętu i jazda buspasem. Teraz dojdzie rozjeżdżanie rowerzystów na ddr jak sądzę. Szkoda mi tylko policjantów bo mieli tam "ulubione" miejsce do łapania rowerzystów jadących po pasach tak, jak teraz poprowadzono ddr.
@yourij: nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem ale tamtejszym bus-pasem może jechać
1. autobus na wprost
2. auto skręcające w prawo

jeżeli auto chce wjechać na stacje to nie może korzystać z bus-pasa do jazdy na wprost tylko zmienia pas przed wjazdem na to BP.
@piekuo:
autobus prosto (przez zatoczkę i przystanek) nam wydzielonym, prawym pasie
samochody prosto tylko na dwóch pasach czyli lewym i środkowym
samochody w prawo na stację, przecinając bus-pas tuż przed zatoczką.

samochody wyjeżdzające z bocznej (Prandoty) i jadące w prawo mają skręcić na lewy lub środkowy pas.
Tylko oni wtedy NIE WIDZĄ żadnego znaku, że zatoczka to jest BUS-PAS, bo znak jest wcześniej dla jadących prosto przez skrzyżowanie widoczny.
@yourij: teoretycznie znak bus pas działa tylko do skrzyżowania które odwołuje każdy poprzedni znak. Więc (czysto w teorii) można jeździć przez zatoke autobusową. Rozwiązanie problemu to znak C-9 (biała strzałka na bok) lub tak jak to zrobiono na rondzie grzegórzeckim lub estakadzie tramwajowej na płaszowie (zakaz wjazdu - nie dotyczy MPK)