Wpis z mikrobloga

Rozpoczynając ten projekt (to nadal WIP*) myślałem sobie - eee, maluszek to przecież stara konstrukcja to będzie easy do zrobienia, po chwili zdałem sobie sprawę z tego jaki jestem słaby w te klocki i wyszło coś "maluchopodobnego"... a (bardzo) powoli szukam stałej roboty - więc to raczej dobrze nie wróży... (ʘʘ)


W sumie jak ktoś ma jakieś uwagi to nie krępować się - akurat konstruktywną krytykę przyjmuję bez problemu, teraz skupiam się nad blachami, dodatki będę dopieszczał później ;)


Może nie taki ładny jak te modele z Asseto Corsa, ale przynajmniej mój własny ()

_* WIP - Work in Progress_

Mój FanPejdż - mało tam wrzucam, zazwyczaj to co jest tam jest i tu ;)

#blender #blender3d #b3d #grafika3d #tworczoscwlasna Jak komuś się mój spam nie podoba, to #sirgornmodeluje można na czarno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
sirgorn - Rozpoczynając ten projekt (to nadal WIP*) myślałem sobie - eee, maluszek to...

źródło: comment_KDcvUCZkwFzhza428kAZw1uNJtSIEYxm.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
a (bardzo) powoli szukam stałej roboty - więc to raczej dobrze nie wróży... (ʘʘ)

chociaż dużych wymagań nie mam, chciałbym póki co móc opłacić mieszkanie + jakieś wyżywienie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@sirgorn: Jak ja cię stary rozumiem ;_;
  • Odpowiedz
@funeralmoon: raczej wysokość samego pojazdu jest ok, ale profil opon i same felgi mogą jeszcze nie być odpowiednie - mają chyba 13'', a powinny mieć 12'' - ale sprawdzę jeszcze ułożenie błotników / felg / opon ;)

@Naxster: na tyle ile umiałem znaleźć to tak, do tego z 25 zdjęć referencyjnych na dysku ;)
  • Odpowiedz
@funeralmoon: narazie brak, tak samo jak uszczelek przy oknach, zawieszenia (jakieś podstawowe zrobię), wgłębienia przy baku, wygięta rynienka odprowadzająca wodę przy tylnym słupku etc ;)
A ten trójkącik to czasem nie było takie uchylne okienko?
  • Odpowiedz
@sirgorn: Uchylne - jak #!$%@?łeś z piąchy to się otwierało :). Jak model ma być realistyczny to na środku kabiny powinien być kij podtrzymujący odklejoną podsufitówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sirgorn: Model jest zrobiony po prostu niedokładnie, musisz bardziej skupiać się na szczegółach, nie tylko na całokształcie. Ogólnie droga to zazwyczaj od ogółu do szczegółu, więc jeszcze nad tym popracuj. Masz tu listę co jest nie tak:
-Szyby są złej wielkości i są bardzo krzywe
-Górne krawędzie szyb musza trzymać poziom, a same boczne powinny być w tej samej linii
-Tylna boczna szyba powinna być nieco mniejsza niż boczna przednia.
-Drzwi
  • Odpowiedz
@spike200: Miałem parę poprawek już rozpisanych (grease pencil #ftw), ale Twój referat jest niezły! ;) Tylko teraz wszystko nanieść i powoli poprawiać.

- dach... to już któryś odzew, że jest za wysoko - może to kwestia perspektywy, albo niepotrzebnie go ustawiam na wysokość podaną na wiki/blueprintach ;)

Co do reszty masz racje, bije się w pierś i dziękuję za odzew ;)

sirgorn - @spike200: Miałem parę poprawek już rozpisanych (grease pencil #ftw), ale T...

źródło: comment_NlZSOAcxuqgm4TvpPYL7Tu7fQ7MSJ0SH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sirgorn: Może i nie jest jeszcze dokładny, ale i tak szanuje że go poskładałeś jako całość. Próbowałem pare miesięcy temu wymodelować 3 różne samochody z blueprintsów, i zwyczajnie nie szło, co najwyżej drzwi i nadkola byłem w stanie. Miałem problem z rozróżnieniem która linia do czego szła, gdy było sporo obok siebie, a do tego jeszcze w jednym mi się pozycje na blueprintsach nie pokrywały ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@Izeer: tak jak pisał spike do góry, bp są tylko dla złapania ogólnego kształtu - nie znalazłem żadnego fajnego blueprinta do maluszka, jedynie to co widać po wpisaniu "blueprint 126p" w google :)
Potem wstawiałem jako tło zdjęcia samochodu z przodu, boku etc. ale wiadomo perspektywa, więc też nie można bardzo wierzyć temu co tam widać. Ja jeszcze sporo działam na metodę prób i błędów, patrzę na zdjęcie referencyjne, poprawiam, nie
sirgorn - @Izeer: tak jak pisał spike do góry, bp są tylko dla złapania ogólnego kszt...

źródło: comment_QST7cCQmUPF7odjfbippdo2rCVzmg5ax.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz