Wpis z mikrobloga

@Redesekrator: a ja załóżmy bym chciał żyć w np. USA (bo bogate) albo Izrealu (bo chroni swoich obywateli), albo w jakimś innym bogatym kraju - ale widzisz nie udaję uchodźcy aby się tam bezczelnie wbić - a zresztą by mnie zastrzelili na granicy (i bardzo dobrze).

Ja bym poprosił grzecznie, czy mogę przyjechać, czy mogę tam pracować, ew. czy mogę starać się o obywatelstwo - bo to ich kraj i ich
Kierunek ok, ale nie domagał bym się wejścia do USA czy Japonii. Pewnie i tak nie zrozumiesz różnicy

Ale też nie zyskują wejścia do dowolnego państwa na świecie, czego lewactwo nie może ogarnąć


@safehouse:
Temat który linkujesz to pytanie, dlaczego uchodźcy jadą do Niemiec, a nie do Polski. Z prawnego punktu widzenia jest tak samo trudno dostać się tu i tu. Z praktycznego o wiele łatwiej do Niemiec. A Ty ciągle
Nie dziwie się, bo to zwykli najeźdźcy ew imgranci, a nie uchodźcy.


@safehouse: Uchodźcy - uciekają z kraju ogarniętego wojną. A że próbują się przedostać do bogatych zachodnich krajów i tam rozpocząć nowe życie a nie spędzić parę lat w obozie dla uchodźców pośrodku niczego? Mnie to nie dziwi bo robiłbym to samo.

Do przedzieranie się z pogwałceniem granic z Turcji do Grecji, Grecji do innych krajów, potem z nich do
ale to dalej ich kraj a nie obce kulturowo Niemcy. I żeby sie uchować w Damaszku nie trzeba ryzykować życia na pontonie


@Nocny_Pofruwaniec: Powiedz to Polakom, którzy uciekali z komunistycznej Polski nielegalnie na zachód. Naprawdę, kogoś dziwi, że ludzie szukają lepszego życia dla siebie?
niech szukają, system wali sie w momencie jak rząd Niemiec daje im wszystko na tacy. Różnica taka że oni jadą "na gotowe" a taki Polak który uciekł za komuny do Niemiec czy USA zaczynał od 0


@Nocny_Pofruwaniec: Dają, to korzystają. Jakby nie dawali i tak by jechali.
Mnie to nie dziwi bo robiłbym to samo.


@rzep: To skoro już nie ma zagrożenia życia a oni dalej mogą się pakować do innego kraju, to czy

1) jak komunista proponujesz że każdy może się wbić do dowolnego innego kraju? Bo niby co ich różni od dowolnego innego człowieka, oni już nie uciekają ratować życie

czy też

2) mówisz że tylko im wolno. Jak długo wolno osobom które KIEDYŚ DAWNIEJ opuściły
a taki Polak który uciekł za komuny do Niemiec czy USA zaczynał od 0


@Nocny_Pofruwaniec:
Prawie dobrze. Tylko jednak nie.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć, iż wielu uchodźców, którzy pozostali na terenie RFN po likwidacji obozów dipisowskich, przeniosło się do nowych osiedli wybudowanych specjalnie dla nich a w miarę postępującej asymilacji i usamodzielnienia się wynajmowała pokoje (...)


Read more http://uchodzcywniemczech.pl/obozy-dla-uchodzcow-w-rfn-w-latach-80-tych/

Smutne jest to że większość urojeń polskiej prawicy wynika z czystej